Публікація

Прес-конференція УГСПЛ «Захист клієнтів з ВІЛ/СНІД у судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради»

7 листопада 2018 року, о 12:00, в приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція УГСПЛ «Захист клієнтів з ВІЛ/СНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради»

Адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини поділяться досвідом щодо судового захисту дуже вразливої групи населення – клієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Також днями, за допомогою експертів УГСПЛ, було запущено перший спецпроект про права людей, які живуть з ВІЛ. Спецпроект «Знай свої права!» створено, щоб допомогти людям, які живуть з ВІЛ, розуміти свої права і навчитись розрізняти їх ключові порушення. Матеріали спецпроекту також будуть корисні для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції та чиновників.

Спецпроект «Знай свої права!» доступний за посиланням.

Спікери:

Наталя Козаренко, керівник Мережі громадських приймалень УГСПЛ;

Євген Чекарьов, адвокат Центру Стратегічного судового захисту УГСПЛ;

Ігор Скалько, адвокат УГСПЛ у місті Миколаїв;

Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”.

Опис справи

Пацієнти із ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію (ефавіренц) можуть стати жертвами неправомірного притягнення до адміністративної відповідальності. Цей препарат дає хибнопозитивний результат на канабіноїди в сечі. Це призводить до того, що водіїв, які приймають АРТ, звинувачують у водінні і стані наркотичного сп’яніння, штрафують та забирають права. Таке покарання є неправомірним, бо не має під собою підстав.

УГСПЛ вдалося захистити права однієї з таких постраждалих у суді. Проте на жаль, судова практика містить і протилежні рішення. Важливо поширити інформацію про цей випадок, щоб не допустити неправомірного притягнення до відповідальності інших водіїв, що приймають АРТ.

Контактна особа: Максим Петров (УГСПЛ), 095 483 48 45

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: