Прес-конференція «Що може запропонувати громада Дніпра та області жертвам збройного конфлікту?»
Завтра, 25 липня, у прес-центрі Відкритий (вул.Старокозацька, 40) об 11:00 відбудеться прес-конференція «Що може запропонувати громада Дніпра та області жертвам збройного конфлікту?»
Учасники прес-конференції:
1. Наталья Кожина , координатор Громадської Приймальні УГСПЛ на базі ГО “Правозахисна група “СІЧ”.
2. Bogdan Moysa , аналітик УГСПЛ, експерт Програми USAID “Права людини в дії”.
3. Олександр Бондаренко, поранений цивільний.
Упродовж травня та червня фахівці громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі, яка існує на базі ГО “Правозахисна група “СІЧ”, здійснили моніторинг системи реабілітаційних послуг на рівні громади – у Дніпрі та Дніпропетровській області. Вони опитали вимушених переселенців та учасників бойових дій, які мешкають в регіоні, щоб дізнатись, чи отримують вони медичну, соціальну та психологічну реабілітацію, які мають потреби та чи враховують їх на рівні місцевих громад. Одночасно експерти направили запити на отримання публічної інформації до Дніпропетровської обласної держадміністрації та Дніпровської міськради.
Справжньою несподіванкою стало те, що місцеві ініціативи з формування системи реабілітації, яка б враховувала виклики, пов’язані з наслідками збройного конфлікту, в Дніпропетровській області відсутні взагалі, як і статистичні дані щодо ЦИВІЛЬНИХ осіб, які постраждали внаслідок військового конфлікту.
В Дніпропетровській області мешкає 71 627 вимушених переселенців, а у Дніпрі – 31 521. З 2014-го року ведеться загальний моніторинг кількості ВПО щодо надання їм медичної допомоги відповідно профілю захворювання за місцем реєстрації та взяття на облік, а от облік інформації про ВПО, у яких виявлені або загострились хвороби внаслідок конфлікту статистичними формами МОЗ не передбачені.
Попри це, лише за нашими даними щонайменше 13 осіб з опитаних 60-ти вимушених переселенців отримали психологічні травми, 14 – поранення, 7 – фізичні травми, 10 – контузії, а у 21 особи погіршилося здоров’я та були виявлені хронічні захворювання. Жоден з них не зміг довести зв’язок ушкодження свого здоров’я з військовими подіями на Сході, а 36 осіб взагалі не знають про можливість отримання реабілітаційних послуг.
Важливо, що в умовах децентралізації місцеві органи влади отримали набагато ширші повноваження, у тому числі, й бюджетні ресурси, щоб діяти в інтересах членів громад. А вимушені переселенці є частиною громади, яка не отримує належного захисту.
Детальніше про результати моніторингу та можливості реабілітації для вимушених переселенців та колишніх комбатантів – ми розповімо на прес-конференції.
Захід здійснюється в рамках програми «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах.
Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук:https://www.facebook.com/USAIDUkraine