Публікація

Прес-конференція «Повернення до України заручників та політв’язнів: правозахисники вимагають нового формату»

У вівторок, 14 березня, о 13:30 в Українському кризовому медіа центрі (Український Дім, вул. Хрещатик, 2) відбудеться представлення розробленої правозахисними організаціями концепції повернення громадян України, які перебувають під контролем Російської Федерації внаслідок збройного конфлікту.

Від моменту розв’язання Російською Федерацією міжнародного збройного конфлікту, окупації частини території України, в РФ і на окупованих територіях утримуються військовополонені, заручники, особи, що ув’язнені з політичних мотивів, а також незаконно переміщені особи – громадяни України. По суті, вони використовуються Росією в якості знаряддя політичного тиску на Україну та Захід. Водночас, з огляду на відсутність в Україні стратегії щодо звільнення незаконно утримуваних осіб, незрозумілими залишаються перспективи їх повернення додому. З іншого боку, особи, які затримуються українською стороною, – позбавлені гарантій дотримання їх фундаментальних прав, що передбачені Женевськими конвенціями.

Розуміючи складність умов, в яких перебуває Україна, правозахисники, а саме Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група та Медійна ініціатива за права людини вважають, що Українська сторона повинна докласти всіх зусиль, аби перевести поточну ситуацію в рамки Міжнародного гуманітарного права та Міжнародного права прав людини.

В обговоренні візьмуть участь:

Надія Волкова, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини

Аліна Павлюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини

Людмила Глондар, сестра полоненого Сергія Глондара

Тамара Клих, мати незаконно утримуваного в РФ Станіслава Клиха

Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Підходи, які застосовувалися до законодавчого регулювання захисту персональних даних та доступу до інформації потребують суттєвих змін

29 листопада 2021 року відбулася експертна дискусія: “Захист персональних даних в Україні: проблеми законодавчого регулювання”....

02 Грудня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: