Публікація

Прес-конференція «Переслідування та напад на ЛГБТ-активіста в Одесі. Правозахисники вимагають розслідувати справу»

25 жовтня о 12.00 в прес-центрі «Главком» (вул. Шовковична 8/20) відбудеться прес-конференція з приводу переслідування та нападу в Одесі на Ігоря Захарченка – відкритого гея, активного учасника правозахисних акцій. Українська Гельсінська спілка з прав людини, Правозахисний ЛГБТ-Центр «Наш світ» Freedom House в Україні вимагають розслідування.

В прес-конференції беруть участь:

Ігор Захарченко, потерпілий
Дмитро Мазурок, адвокат, представник Української Гельсінської спілки з прав людини
Олександр Зінченков, експерт Правозахисного ЛГБТ-Центру «Наш світ»
Зорян Кісь, менеджер з адвокації, Freedom House в Україні

Обставини справи:

У неділю, 22 жовтня, об 11 вечора на Ігоря Захарченка та його партнера був скоєний напад у під’їзді будинку, де проживає потерпілий. Напад був скоєний двома невідомими. В наслідок нападу, Ігор Захарченко отримав легкі тілесні ушкодження. Його партнер заходиться у важкому психологічному стані – почалися прояви панічних атак.

Важливо!

18 жовтня в під’їзді будинку, де мешкає потерпілий та його партнер, з’явилися погрозливі гомофобні надписи на стінах ( на фото). З того дня вони не ночували вдома. Ця обставина вказує на те, що невідомі могли вичікувати біля помешкання Ігоря та його партнера протягом декількох днів, щоб скоїти напад.

Фото 1

З боку поліції були неадекватні дії та реакції на подію. Ніяких оперативних дій вжито не було. Справу про напад не реєстрували. На Ігоря Захарченко скоєний вже третій напад. Дві попередні справи – побиття під час КиївПрайду в 2016 році та побиття в м. Одеса – до сих пір не розслідувані.

Правозахисники вважають ситуацію дуже загрозливою. Переслідування, побиття та безкарність можуть призвести в подальшому до більш тяжких наслідків. Є явна загроза життю.

Контактна особа:
Владислав Петров
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Ел.пошта: vlad.petrov@helsinki.org.ua
Тел.: 063-99-032-66

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: