Прес-конференція УГСПЛ: «Чому Україна повинна декриміналізувати ВІЛ-статус»
18 жовтня 2019 року, у п’ятницю, о 13-00 в приміщенні в ІА «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція УГСПЛ на тему: «Чому Україна повинна декриміналізувати ВІЛ-статус».
За період 1987 – вересень 2017 рр. в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.
На жаль, люди, що живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), як і раніше, піддаються дискримінації та стигматизації за відповідною ознакою, в тому числі при реалізації соціально-економічних прав, зокрема, права на медичну допомогу, трудових прав. Проявів дискримінації та стигми у сфері охорони здоров’я зазнало 8% опитаних людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. При цьому значній частці – 89% – відмовили надати медичні послуги у неспеціалізованих для ЛЖВ закладах, 11% – у Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом.
До цього додається криміналізація ЛЖВ за статусом – стаття 130 КК України, яка фактично ставить усіх громадян України з ВІЛ+ статусом в положення потенційних злочинців.
Чому стаття 130 КК України повинна бути зміненою, та які наслідки будуть в разі подальшої криміналізації ВІЛ-статусу для України в цілому, розкажуть спікери прес-конференції:
Спікери:
Олександр Павліченко, Виконавчий директор УГСПЛ;
Світлана Мороз, Головуюча правління Євразійської Жіночої мережі зі СНІДу;
Олена Стрижак, Головуюча правління БО «Позитивні Жінки»;
Валерія Рачинська, Директорка відділу по роботі з регіонами “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”
Додаткова інформація
Обгрунтування правозахисної позиції БО «Позитивні Жінки» щодо негайної декриміналізації ВІЛ-статусу знаходиться за посиланням.
Інтерв’ю Світлани Мороз щодо зміни Законодавства з цього приводу знаходиться за посиланням.
У разі виникнення питань просимо звертатися за телефоном +38(095) 483-48-45+38; (068) 138-0775. Контактна особа – Максим Петров.
Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.