Публікація

Представники Центру документування УГСПЛ вшанували жертв Голокосту на Хмельниччині

Українська Гельсінська спілка з прав людини взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Пам’ять про голокост: український та регіональний вимір». Захід було присвячено міжнародно-правових наслідків Голокосту для України.

Захід провдився для освітян 13-16 листопада у Хмельницькому. Його організували Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» під керівництвом І. Я. Щупака за підтримки Голландського єврейського гуманітарного фонду» Dutch Fund» та Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини «Claims Conference». Українську Гельсінську спілку з прав людини на заході представляв аналітик Центру документування Валерій Снегірьов.

Також у заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», українських та міжнародних неурядових організацій, та інші.

Під час роботи семінару були обговорені питання геноцидів 20-го сторіччя, регіональних особливостей Голокосту та Голодомору в Україні, процесу імплементації окремих положень міжнародних договорів до національного законодавства.

IMG_20171115_103803[1]
Зправа – Валерій Снегірьов

Валерій Снегірьов розповів про роботу Центру документування воєнних злочинів та порушень прав людини на сході України. «Центр документування УГСПЛ вважає першочерговим завдання ідентифікувати кожного поіменно — це наш громадянський обов’язок, який нагадуватиме наступним поколінням про жахи війни, що стане гарантією, щоб не повторилися такі події у майбутньому», — зауважив аналітик. 

Також Валерій Снегірьов розповів про концепцію правосуддя перехідного періоду або транзитивного правосуддя (Transitional justice) та його основні принципи: вшанування пам’яті як перший крок до примирення, встановлення істини – розповідь правди, та у підсумку – сатисфакція у вигляді реституцій, репарацій, компенсацій за моральні й матеріальні збитки, увічнення пам’яті полеглих. 

Учасники семінару вшанували пам’ять жертв Голокосту в Хмельницькому та Старокостянтинові. 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

У мешканця ТОТ конфіскували гроші під час перетину КПВВ. УГСПЛ не погодилась і звернулась до ЄСПЛ та Конституційного Суду України

Центром Стратегічних справ УГСПЛ підтримується справа мешканця тимчасово окупованої території, чесно зароблені гроші якого були...

25 Жовтня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: