Публікація

Правозахисники окреслили для парламенту план дій у сфері захисту прав людини

07 листопада у Верховній Раді відбувся круглий стіл «Правозахисний план дій для парламенту», у рамках якого неурядові організації артикулювали ключові виклики у сфері прав людини та представили можливі механізми для їх вирішення на законодавчому рівні. Участь у заході взяли виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко та керівник Програми USAID «Права людини в дії» Тарас Цимбрівський.


Серед присутніх голови та заступники голів комітетів ВРУ – з питань правової політики, з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, міста Севастополь, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Виконавчий директор УГСПЛ зробив огляд ключових викликів у галузі прав людини і закликав до пошуку ефективних механізмів їх вирішення. Зокрема, Олександр Павліченко зазначив, що найбільшим викликом для України був і залишається збройний конфлікт і, звичайно, окупація Криму.

«Права ВПО і інших людей, які стали жертвами збройного конфлікту досі не забезпечені належним чином. Великою червоною рискою проходить дискримінація – нерівний доступ до інших прав у зв’язку такими статусами. Це стосується і пенсійного забезпечення, перетину лінії розмежування, забезпечення виборчих прав, інтеграції у спільноту, де вони проживають. Все це так само існує у законодавчих пропозиціях, які ще не ухвалені парламентом», – наголосив Олександр Павліченко.

Керівник програми USAID у своєму виступі наголосив на необхідності ухвалення державної політики у сфері подолання наслідків збройного конфлікту. Ключовим інструментом для цього має слугувати концепція перехідного правосуддя, з фокусом на жертвах збройного конфлікту, реституції їхніх порушених прав. Найближчим часом комісія з питань правової реформи зробить її публічну презентацію.

«Запит з боку суспільства щодо подолання безкарності, у тому числі і реституції порушених прав є надто великим. І власне це мало б стати головним мотиватором для парламенту, для прийняття необхідних рішень. Не лише в частині перехідного правосуддя, але й також додаткових нормативно-правових актів, які будуть розвивати ці засади. Законопроект щодо подолання наслідків збройного конфлікту, швидше за все, буде рамковим документом, але він відкриє шлях для синхронізації попередніх дій і артикуляції наступних, які потрібно вжити додатково», – акцентував Тарас Цимбрівський.

Також керівник програми USAID «Права людини в дії» додав: критично важливим залишається також питання щодо гармонізації кримінального законодавства з міжнародним правом, в частині злочинів проти людяності, воєнних злочинів та питань амністії (законопроект 0892, раніше він мав № 9438).

Відеозапис круглого столу можна переглянути ТУТ.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

У мешканця ТОТ конфіскували гроші під час перетину КПВВ. УГСПЛ не погодилась і звернулась до ЄСПЛ та Конституційного Суду України

Центром Стратегічних справ УГСПЛ підтримується справа мешканця тимчасово окупованої території, чесно зароблені гроші якого були...

25 Жовтня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: