Публікація

Правозахисники притягнуть Нацбанк до відповідальності за дискримінацію кримчан

Правозахисники звернулися до суду з вимогою скасувати протиправні положення, які містить Постанова НБУ № 669 щодо кримських українців та вимагають компенсацію моральної шкоди в розмірі 16 тисяч гривень, адже наразі кримчани обмежені в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо. 

Правозахисники переконані – Постанова НБУ носить дискримінаційний характер, протирічить нормам національного права та порушує права громадян України – внутрішньо переміщених осіб з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, яких тільки за офіційними даними зареєстровано близько 20 тисяч.

Учасники заходу наводять конкретні приклади дискримінації, з якими їм довелося зіштовхнутися, як і багатьом кримчанам:

Сергій Заєць – адвокат, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини: «У багатьох кримчан, які змушені були виїхати з окупованої території, залишились родичі у Криму та Севастополі. І вони час від часу вимушені їздити до Криму, для чого їм потрібна іноземна валюта — російські рублі. Також люди час від часу бувають за кордоном і потребують придбання іноземної валюти. Багато хто хоче в нинішніх умовах хоче зберігати заощадження в доларах. Однак кримчани позбавлені можливості придбати будь-яку іноземну валюту».

Анастасія Мартиновська є приватним підприємцем, і звернулась до банку з проханням про відкриття поточного рахунку. Як фізична особа підприємець вона зареєстрована у Києві. Однак у паспорті зареєстрованим місцем проживання вказано місто Севастополь. Через це представник банку повідомив про відмову в відкритті поточного рахунку з посиланням на оскаржувану постанову.

Роман Мартиновський, експерт з питань антидискримінації Регіонального центру прав людини є адвокатом, адреса робочого місця якого зареєстрована у м. Севастополі. Проте, з літа 2014 року він постійно перебуває у м. Києві. З метою підготовки до закордонної подорожі та захисту грошових коштів від знецінювання він мав намір придбати євро у відділенні Ощадбанку України, але також отримав відмову.

Правозахисники переконані, що в разі, якщо національні служителі Феміди дискримінацію не побачать, справа має хороші перспективи в Європейському суді з прав людини.

Позивачі закликають представників ЗМІ широко висвітлювати справу. Інформація про час та місце першого засідання інформація буде розміщена на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.

Організатори прес-конференції – Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр інформації про права людини, Платформа стратегічного судового захисту, Регіональний центр з прав людини. Захід проходить за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

(НЕ)забуті живі. Ключові стейкхолдери обговорили законодавче врегулювання захисту заручників, полонених та ув’язнених із політичних мотивів

У приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ» за круглим столом актуалізували питання щодо соціального захисту заручників, полонених та...

22 Березня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: