Публікація

Правозахисники: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв №79 наступає на права переселенців

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела прес-конференцію щодо ухвалення Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 дискримінаційної постанови №79, яка стосується питань оформлення і видачі свідоцтв про взяття на облік осіб, що переміщаються з тимчасово окупованих територій України , або з районів проведення АТО.

На прес-конференції обговорювалися дискримінаційні аспекти постанови КМУ №79, а також кому вигідне неправильне тлумачення закону.

На думку Бориса Захарова, директора Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини ця постанова містить в собі відразу дві загрози для прав вимушених переселенців. По-перше, терміни на реєстрацію внутрішньо переміщених осіб, заявлені в постанові №79 є по суті мало реальними, що буде призводити до втрати чинності «Довідки внутрішньо переміщеної особи». На думку Бориса Захарова ця штучна перешкода створюється з метою скорочення обсягів допомоги людям, які її потребують. По-друге, в Постанові неправильно тлумачиться існуючий Закон про дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Виходячи з Постанови №79, Довідка переселенця втрачає чинність без штампа Державної міграційної служби України, що повністю прив’язує процес реєстрації до радянського інституту «прописки». Це суперечить Конституції, міжнародним нормам і законодавству України.

Олександра Дворецька, координатор правового напрямку ініціативи «Схід SOS» переконана, що ця Постанова встановлює додатковий контроль за переселенцями з боку Державної міграційної служби України (ДМСУ). Кабмін у своїй логіці контролю за переселенцями дорівнює їх до осіб, що перебувають під адміністративним наглядом після звільнення з місць позбавлення волі. При цьому такий контроль встановлюється за тими, хто вчиняє злочин не вперше, чи вчинив тяжкі злочини чи злочини, пов’язані з обігом наркотиків.

Правозахисники закликають Кабінет Міністрів України змінити постанову, збільшити терміни реєстрації місця проживання і прибрати всі дискримінаційні положення, а надалі, у своїй роботі, дотримуватися принципу Pacta Sunt Servanda (Угоди мають виконуватися), прихильність якому і забезпечить верховенство права в Україні.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

До вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та інших безпекових інституцій у місцевих громадах»

Пропонуємо до вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та...

09 Серпня 2019

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м. Харків)

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м....

09 Серпня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: