Публікація

Правозахисники готують адвокатський спецпідрозділ на захист прав людини

Незабаром в Україні розпочне діяльність експертна команда правозахисників та борців за права людини, яка складається з професійних адвокатів. 25 юристів, яким вдалося пройти величезний конкурс (понад 10 осіб на місце) беруть участь в унікальній освітній програмі для адвокатів «Міжнародне право в правозахисній діяльності».

Авторитетні міжнародні експерти безкоштовно навчають адвокатів ефективним механізмам захисту прав людини з використанням таких механізмів як Європейський суд з прав людини, комітети ООН тощо. Організовує навчання для учасників з України Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Подібний курс паралельно проходять юристи та адвокати ще з 4 країн – Молдови, Азербайджану, Білорусі та Росії.

Як поінформувала Дар′я Свиридова, національний координатор проекту Дистанційного навчання адвокатів правам людини в Україні: «Основна мета проекту – надати адвокатам та юристам можливість отримання системної дистанційної освіти в галузі прав людини і навчити їх застосовувати стандарти прав людини у щоденній практиці на національному рівні. Програма Дистанційного курсу не ставить перед собою завдання дати конкретні відповіді на складні питання, що стосуються захисту прав людини. Першочергове завдання проекту полягає в тому, щоб познайомити учасників з основними підходами і концепціями в області міжнародного права прав людини і забезпечити майданчик для їхнього обговорення».

Результатами такого курсу в інших країнах вже стали більше 100 скарг, які були направлені в міжнародні та регіональні системи захисту прав людини. Крім того, учасники проекту здійснюють захист правозахисників, беруть участь у спільних проектах з партнерськими організаціями в своїх країнах.

Організатори сподіваються, що цей курс буде не останнім, і все більше професійних адвокатів ставатимуть на захист прав людини, і будуть фахівцями у цій справі.

Проект реалізовується Фондом будинків прав людини разом з 10 правозахисними громадськими організаціями різних країн.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Тренінг з основ безпеки та інформаційної гігієни для активістів правозахисних організацій і ініціативних груп, які працюють в сфері захисту прав ЛГБТКІ і протидії дискримінації

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує відбір на тренінг для активістів правозахисних організацій і...

03 Лютого 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: