Публікація

Права в’язнів у 2016 році

До вашої уваги розділ зі звіту правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2016»

Ще наприкінці минулого року ми почали публікувати матеріали щорічної доповіді правозахисних організацій «Права людини в Україні». Звіт включає найактуальніші дослідження в галузі дотримання прав людини та основних свобод минулого року.

Одним з перших пунктів нової публікація стало дослідження щодо прав в’язнів у 2016 року. Його авторокою є Ірина Яковець – доктор юридичних наук, адвокат, завідувач відділом дослідження проблем кримінального та кримінально-виконавчого права Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України. Є автором понад 190 праць. Лауреат премії Президента України для молодих вчених (2008) та інших нагород.

У праці відмічається, що у 2016 році “ситуація у сфері виконання кримінальних покарань залишалася такою ж проблемною як і раніше, а докорінних змін у сфері дотримання прав людини не відбулося”, а анонсована реформа системи, за словами авторки “певною мірою загальмувала та не забезпечила реалізацію визначених завдань у повному обсязі та у встановлені строки”.

Стаття містить аналітичну інформацію щодо законодавчих змін у сфері пенітенціарної системи, підзаконних актів, реформування системи виконання покарань, рішень ЄСПЛ та дисциплінарної практики. Наприкінці подана низка спеціальних рекомендацій.

З відповідним розділом звіту можна ознайомитись за посиланням.  

Публікація доповіді здійснюється в авторській редакції та постійно оновлюється

Публікація здійснюється за підтримки Посольства Швеції в України

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ запрошує до участі та співпраці в проведенні конференції “Дискримінація вразливих груп населення в Україні: державна політика і громадська думка”

Шановні колеги! Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) планує проведення публічного заходу на тему...

22 Січня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: