Публікація

«Права людини, як вечеря, – віддай ворогові», – експерт з міжнародного права Максим Тимофєєв

У рамках навчального курсу «Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів» відбувся другий очний семінар. Учасники ознайомилися з практичними аспектами застосування знань з теми «Право на життя, право не піддаватися тортурам і нелюдському поводженню та право на особисту свободу». Окрему увагу приділили роботі з кейсами, що стосуються зони збройного конфлікту та окупованих територій України. 

24 учасники, серед яких судді та адвокати з різних куточків країни, розширили свої знання щодо прав, які гарантуються Європейською Конвенцією з прав людини та їх трактування Європейським судом з прав людини. Експерти курсу розповіли про практичні аспекти застосування стандартів Конвенції та міжнародного гуманітарного права на національному рівні. Особливий акцент зробили на важливості застосування міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту.

Основний експерт курсу – кандидат юридичних наук, доцент департаменту права Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва) Максим Тимофєєв. Він вважає, що гідність людини і особиста свобода – не просто красиві слова, але наріжні камені не тільки ефективного захисту адвокатом прав клієнта, а й професійної діяльності кожного судді.

Окрім цього, Максим Тимофєєв назвав ключові зміни, які необхідні Україні в сфері прав людини та стосуються суспільства в цілому.

«Перша зміна – необхідно, щоб цінності прав людини вийшли з вузько професійної правозахисної сфери на авансцену суспільного життя, для чого потрібні спільні зусилля журналістів, представників правничої професії (адвокати, судді, прокурори та ін.) та громадських організацій, соціологів. Друга зміна – необхідно, щоб кожен член суспільства усвідомив, що права людини належать не лише йому (або їй) і не тільки тим, хто їм симпатичний, а й тим, хто їм глибоко ненависний: права людини, як вечеря, – віддай ворогові», – зазначив Максим Тимофєєв.

Також експерт додав: важливо, щоб парламентарії у своїй законодавчій діяльності керувались цінностями прав людини, не дивлячись на політичні уподобання і вигоди. Не менш важливо, щоб в Україні існували професійні та орієнтовані на права людини правоохоронна і судова системи, активна і незалежна адвокатура.

Після очного семінару учасники продовжать навчання в онлайн-форматі на платформі Moodle за темою «Право на справедливий судовий розгляд (ст. 6 Європейської Конвенції)».

 

Довідково:

Цей цикл навчального курсу «Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів» став можливими завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

При відборі учасників пріоритет надавався суддям та адвокатам, які працюють на окупованих територіях, виїхали звідти та/або захищають права людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, бо курс надає їм унікальну можливість заглибитись в тонкощі захисту інтересів постраждалих через вивчення реальних кейсів, що є частиною унікального досвіду УГСПЛ/Програми USAID.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Запрацювала Експертна рада Мінреінтеграції задля створення державної бази даних порушень, вчинених в ході збройної агресії РФ

Триває засідання Експертної ради Мінреінтеграції з напрацювання пропозицій щодо створення державної системи моніторингу і документування...

28 Липня 2021

Судді та адвокати отримали сертифікати від УГСПЛ про підвищення знань щодо ефективного притягнення за злочини, скоєнні під час збройного конфлікту

Підвищення професійного потенціалу суддів та адвокатів із застосування норм міжнародного гуманітарного права в національній судовій...

26 Липня 2021

Обговорення результатів конкурсу студентських есе «Перехідне правосуддя: механізми переходу від війни до миру – дороговкази для України»

Запрошуємо на онлайн — обговорення результатів конкурсу студентських есе «Перехідне правосуддя: механізми переходу від війни до...

23 Липня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: