Публікація

Права людини не можна поставити на паузу: долучайтеся до 44-ї акції на підтримку родичів жертв насильницьких зникнень у Криму

Цього місяця ми не можемо вийти під посольство РФ у Києві через впроваджені міри проти пандемії, тому ми вирішили нагадати про жертв насильницьких зникнень у Криму у рамках віртуального марафону.

На сьогоднішній день досі залишається невідомою доля 15 безвісти зниклих під час анексії Кримського півострову. За даними «КримSOS», загалом після 2014 року у Криму було викрадено 45 осіб.

Сьогодні ми хочемо нагадати, що рідні жертв злочинів окупантів у Криму досі чекають на їх повернення. В той самий час жодне з цих злочинів досі не було належним чином розслідувано.

Поки весь світ бореться з COVID-19, права людей, які живуть у Криму та на Донбасі, продовжують порушуватися Російської Федерацією. Сьогодні ми вкотре вимагаємо від РФ належним чином розслідувати усі випадки насильницьких зникнень у Криму та нарешті відповісти, де Ервін Ібрагімов.

Зробіть репост нашого відео та станьте голосом ініціативи Find&Free, аби не дати забути про злочини окупантів.

«Так звана «Кримська самооборона» викрадала практично всіх, хто проявляв активізм. Сьогодні я б хотів розповісти про трьох з них — це Іван Бондарець, Іван Ващук та Василь Черниш. Про них досі немає жодної інформації», — наголосив спів-координатор «КримSOS» Денис Савченко.

Ми хочемо подякувати нашим колегам з Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянських свобод та Центру прав людини ZMINA за те, що вони підтримали дану ініціативу.

«Вже 44-й раз активісти проводять щомісячну акцію солідарності з сім’ями, чиї рідні зникли безвісти у Криму. Починаючи з березня 2014 року на півострові почали зникати люди. За шість років російської окупації було викрадено 45 осіб, більшість з них — кримські татари», — наголошує представниця Гельсінської спілки з прав людини Тамара Харчилава.

«Нажаль на сьогодні усі злочинці залишаються непокараними. Тому ми вимагаємо від влади Російської Федерації знайти безвісти зниклих активістів, а також розслідувати злочини, які були вчинені проти всіх незгодних з окупацією», — заявила Ірина Іванченко, представниця Центру прав людини ZMINA.

«Оскільки права людини не можна поставити на паузу, я звертаюся до Російської Федерації із традиційним питанням: «Де Ервін Ібрагімов? Де інші люди, які були викрадені під час окупації Криму», — наголосила Олександра Матвійчук, представниця Центру громадянських свобод.

За матеріалами «КримSOS»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

При перетині лінії розмежування фіскали не мають права вилучати у громадян кошти – вони не є товаром, доведено у суді

Правозахисники звертають увагу, що останніми місяцями збільшилась кількість звернень громадян щодо складання протоколів про адміністративне...

30 Квітня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: