
Винні у мілітаризації кримських дітей: правозахисники опублікували список
До мілітаризації освітнього простору у Криму та знищення української ідентичності кримських дітей причетні щонайменше 12...
14 Січня 2021
13.04.2020
УГСПЛ разом з міжнародною платформою «CivilM+» звертає увагу українських експертів на корисний документ ООН з питань перехідного правосуддя – «Правосуддя перехідного періоду та економічні, соціальні і культурні права» (2014).
Видання присвячене досить складному питанню – як можна найкращим чином пов’язати правосуддя перехідного періоду з економічними, соціальними і культурними правами? Більшість положень перехідного правосуддя виходить з того, що соціальні, економічні та політичні зміни стають можливими за умов суттєвих зрушень в системі влади. В той же час надто складно мати справу лише з економічними, соціальними та культурними правами, оскільки вони є частиною єдиної системи прав людини, які “універсальні, неподільні, взаємозалежні і взаємопов’язані”.
Тому постконфліктним державам рекомендується визначитися – коли слід включати порушення економічних, соціальних і культурних прав до порядку денного механізмів правосуддя перехідного періоду, і як це можна зробити найкращим чином.
У виданні читачі знайдуть досвід функціонування механізмів перехідного правосуддя в тих країнах, де порушення економічних, соціальних і культурних прав призвели до конфлікту і/або здійснювалися під час конфлікту, для того щоб показати завдання, досягнення та обмеження таких механізмів.
Для наочності експерти ООН наводять приклади не лише судових, але й позасудових механізмів: комісій по встановленню істини (Тимор-Лешті, Сьєрра-Леоне, Ліберія), Комісії з розслідування скоєних у минулому порушень прав людини і актів насильства, які заподіяли страждання населенню Гватемали.
Документ ООН з питань перехідного правосуддя – «Правосуддя перехідного періоду та економічні, соціальні і культурні права» (2014) російською мовою доступний ТУТ, англійською – ТУТ.
Експерт УГСПЛ Олег Мартиненко
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
До мілітаризації освітнього простору у Криму та знищення української ідентичності кримських дітей причетні щонайменше 12...
14 Січня 2021
14 січня 2021 року ЄСПЛ опублікував рішення по справі Ukraine v. Russia (re Crimea) (no. 20958/14). Суд розглянув питання щодо...
14 Січня 2021
14 січня об 11:00 відбудеться презентація результатів дослідження щодо осіб, які беруть участь у мілітаризації...
12 Січня 2021
11 січня 2021 року в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону пройде заключне судове засідання у...
11 Січня 2021