Публікація

Перебіг конфлікту на сході України та його періодичне загострення безпосередньо впливають на повсякденне життя всієї України

Центр документування УГСПЛ подає історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок починається з подій у Сєвєродонецьку.

Сєвєродонецьк, розташований поруч із Донецьком та Луганськом, свого часу був епіцентром так званої «Русской весны» на Донбасі. Ще під час президентських перегонів 28 листопада 2004 року саме в Сєвєродонецьку відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд народних депутатів та депутатів місцевих рад, організований Партією регіонів. Саме тоді делегати з’їзду висунули ідею відділення східних та південних регіонів України в окреме державне утворення у відповідь на Помаранчеву революцію. В 2014 році саме ці регіони повинні були скласти так звану «Новоросію».

Під час моніторингових місій Центру документування Української Гельсінської спілки з прав люидини було зібрано історії свідків, проаналізовано відкриті джерела та статистичні дані про основні порушення прав людини, в тому числі – право на життя.

Відчувши під час окупації на собі всі принади «Русского мира» (вбивства, грабунки, мародерство) Сєвєродонецьк з епіцентру «Русской весны» після визволення стає не тільки містом, де знаходиться Луганська військово-цивільна адміністрація, але і містом примирення і порозуміння української Луганщини.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці аме- риканського народу, наданій через Агентство США з міжна- родного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за зміст публікації несуть ви- ключно автори та УГСПЛ.

Американський народ через USAID надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отри- мати на офіційному веб-сайті USAID ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook www.facebook.com/ USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

До вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та інших безпекових інституцій у місцевих громадах»

Пропонуємо до вашої уваги дослідження УГСПЛ: «Практика реалізації прав представників ЛГБТКІ-спільноти у діяльності поліції та...

09 Серпня 2019

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м. Харків)

Результати польового моніторингу поліцейської практики запобігання та протидії злочинам на ґрунті ненависті щодо ЛГБТКІ (м....

09 Серпня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: