Публікація

Острозький робітник домігся справедливого перерахунку пенсії

Чоловікові не врахували два роки та два місяці трудового стажу

У грудні 2015 року до Рівненської громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини звернувся житель Острога – Анатолій Аврамович, який з 1998 року є пенсіонером за вислугою років.

Пан Анатолій розповів, що під час обрахунку його трудового стажу для призначення пенсії, працівники Управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області не врахували два роки та два місяці, які він пропрацював на посаді корчеруба трудового заводу № 8 Славутської артілі «Смолопродукт». Це підтверджувалося відповідними записами у трудовій книзі.

«Звернувшись до Управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі з приводу даного питання, я отримав відповідь, що згідно Постанови Держкомпраці від 02.02.1963 року №20 переоформлення трудових книжок, виданих до 14.02.1963 року не проводилося, і при заповненні трудових книжок до цієї дати запис про загальний трудовий стаж вносився без розшифровки на підставі документів або зі слів працівника», – розповідає пан Анатолій.

Трудова книжка Анатолія Аврамовича була заповнена після 21 лютого 1963 року, відповідно усі записи в ній повинні мати посилання на накази, розпорядження або ж інші акти адміністрації про зарахування чи звільнення працівника, а також бути завірені підписом керівника та печаткою.

«Разом з тим, у мене є оригінал виданої на моє ім’я службової характеристики, посвідченої підписом Голови правління артілі «Смолопродукт» та печаткою підприємств», – зазначив острожанин.

У цій характеристиці зазначено, що пан Анатолій працював в артілі «Смолопродукт» протягом періоду, який дорівнює одному року та 11-ти місяцям.

«Характеристика видана на ім’я працівника і належним чином посвідчена, тобто це є офіційний документ, який підтверджує факт роботи працівника на підприємстві. Це дає підставу зарахувати до загального трудового стажу принаймні період, який зазначений у такому документі, за умови, що дата звільнення працівника невідома», – наголошує юристка та координаторка Рівненської приймальні УГСПЛ Марія Цип’ящук.

Maria Tsypiashchuk 2
Марія Цип’ящук

Юристи громадської приймальні допомогли Анатолію Аврамовичу підготувати ряд документів, щоб домогтися справедливості – перерахування пенсії згідно з трудовим стажем чоловіка.

Відповідно до п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року, за відсутності у трудовій книжці необхідних записів або коли містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються, з-поміж іншого, характеристики, які містять відомості про періоди роботи.

«Ми одночасно подали до суду заяву про встановлення юридичного факту – роботи Анатолія Аврамовича на вказаному підприємстві і звернення до Управління пенсійного фонду – спочатку в районі, пізніше – в обласне і, зрештою – звернулися до Пенсійного фонду України. Також ми зверталися до Міністерства соціальної політики України за роз’ясненням з приводу того, чи є службова характеристика документом, який підтверджує трудовий стаж і отримали ствердну відповідь. Острозький районний суд відмовив у відкритті провадження за непідсудністю даної справи (на думку суду) – судам загальної юрисдикції. Разом з тим, Пенсійний фонд України погодився, що пенсія пана Анатолія підлягає перерахунку у зв’язку із необхідністю зарахувати його трудовий стаж у артілі на посаді корчеруба», – розповідає Марія Цип’ящук.

Ще минулого року Анатолій Аврамович отримав гарну новину – надійшов лист від Пенсійного фонду України, де зазначалося, що йому перерахують пенсію відповідно до його трудового стажу, врахувавши період, який він працював на посаді корчеруба трудового заводу №8 Славутської артілі «Смолопродукт».

«Коли отримав відповідь з Києва, від Пенсійного фонду України – одразу пішов до Управління Пенсійного фонду України в Острозькому районі Рівненської області. Але мені відповіли, що їм ще не приходило розпорядження. Сказали набратися терпіння і чекати. Я чекав, а згодом подзвонили і повідомили, що вже перерахували мені пенсію та виплатили кошти за весь час, поки я отримую пенсію. Тому уся робота була не даремною», – зазначає Анатолій Аврамович.

Підготувала Юлія Мініч

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

В Краматорську відбулося обговорення Рекомендацій УГСПЛ з поліпшення доступу мешканців громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та ВПО до соціальних допомог та послуг

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру відбулася презентація аналітичного огляду УГСПЛ...

03 Грудня 2019

Презентація аналітичного огляду УГСПЛ “Надання соціальних послуг мешканцям громад, що постраждали внаслідок збройного конфлікту та внутрішньо переміщеним особам”

29 листопада 2019 року, в Краматорську, у приміщенні Антикризового центру (вул. Марата, 1, 1-й поверх)...

27 Листопада 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: