Публікація

Опрацювання минулого. Історичний досвід перехідного правосуддя

14 вересня 2018 року експерти УГСПЛ розповіли у прес-центрі «Главком» про особливості перехідного правосуддя

Спікерами виступили керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко та Тарас Цимбрівський, керівник Програми USAID «Права людини в дії», УГСПЛ.

Експерти розповіли про історичне становлення перехідного правосуддя та досвід інших країн, які пережили конфлікти. Зокрема Канади, Північної Ірландії, Руанди, Камбоджі та балканських країн. Ключовою темою прес-конференції було поняття історичної правди як відправного аспекту перехідного правосуддя (transitional justice), а також міжнародного досвіду створення Комісій правди.

Говорячи про перспективи впровадження перехідного правосуддя в Україні, Тарас Цимбрівський нагадав про розроблений УГСПЛ спільно екс-Офісом Омбудсмана (нині – Український інститут з прав людини) проект закону «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту».

Повне відео прес-конференції доступне нижче

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Обговорення рекомендацій щодо дій правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ

15 травня 2019 року, в офісі Української Гельсінської спілки з прав людини відбулося обговорення рекомендацій...

17 Травня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: