Публікація

Опрацювання минулого. Історичний досвід перехідного правосуддя

14 вересня 2018 року експерти УГСПЛ розповіли у прес-центрі «Главком» про особливості перехідного правосуддя

Спікерами виступили керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко та Тарас Цимбрівський, керівник Програми USAID «Права людини в дії», УГСПЛ.

Експерти розповіли про історичне становлення перехідного правосуддя та досвід інших країн, які пережили конфлікти. Зокрема Канади, Північної Ірландії, Руанди, Камбоджі та балканських країн. Ключовою темою прес-конференції було поняття історичної правди як відправного аспекту перехідного правосуддя (transitional justice), а також міжнародного досвіду створення Комісій правди.

Говорячи про перспективи впровадження перехідного правосуддя в Україні, Тарас Цимбрівський нагадав про розроблений УГСПЛ спільно екс-Офісом Омбудсмана (нині – Український інститут з прав людини) проект закону «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту».

Повне відео прес-конференції доступне нижче

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: