Публікація

ООН повинна чинити «м’який тиск» на уряд України – правозахисники

Правозахисні організації України мають намір досягати тиску держав-членів ООН на українську владу з метою поліпшення ситуації з дотриманням прав людини у країні. Про це заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко на прес-конференції в Києві.

Він повідомив, що 40 правозахисних організацій України відправили в ООН 12 "тіньових доповідей" про різні аспекти прав людини.. У документі наголошують на недоліках судової реформи, яка, на думку авторів, зробила суддів ще більш залежними. Звертають увагу і на вибіркове судове переслідування політичних опонентів влади, інші порушення прав людини. 

Щоб вплинути на українську владу, правозахисники закликають ООН до «м’якого політичного тиску». Не варто вважати правозахисників ворогами України – вони виступають не проти України, а проти корумпованої політичної та правоохоронної верхівки, зазначають учасники Коаліції правозахисних організацій України.

Уперше наша держава звітувала перед верховним комісаром ООН з прав людини чотири роки тому, а наступний звіт запланований на жовтень цього року. Фактично, в ООН побачать ситуацію з правами людини в Україні очима уряду, який готує свою доповідь, та очима Коаліції правозахисних організацій.

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини: "Внаслідок огляду будуть вироблені рекомендації з боку Ради з прав людини. Хоча, дійсно, це "м'яке право" – ніхто сюди не пошле там війська для того, щоб наводити порядок в Україні, я так сподіваюсь. Але Україна – ну, як це показує довсвід минулого огляду – все ж таки враховує те, що каже Рада з прав людини".

З текстами доповідей можна ознайомитись нижче:

Property rights

Prisoners-ukr

Palliative Care-ukr

HIV_AIDS-ru

Gender-ukr

Fund_Freedoms-ukr

Education-ukr

Ecological Rights-ukr

Child's Rights-ukr

Right_to_life-ukr

SER and Disabled-ukr1

Discrimination-ukr

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Олександра Горчинська («Новое Время»): «Зараз важливо відходити від відокремлення ЛГБТКІ як окремої частини суспільства і показувати їх як середньостатистичних громадян»

Про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації вразливих груп населення України розмовляємо зі...

09 Липня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: