Оголошується прийом тез до участі в Міжнародній конференції "Пост-конфліктне правосуддя в Україні" - Українська Гельсінська спілка з прав людини
Повернутись назад

Оголошується прийом тез до участі в Міжнародній конференції “Пост-конфліктне правосуддя в Україні”

Анонс

Європейське товариство міжнародного права (ESIL), Українська Гельсінська спілка з прав людини та Українська асоціація міжнародного права анонсують спільну конференцію на тему «Пост-конфліктне правосуддя в Україні».

Дата: 26-27 травня 2017

Місто: Київ

Оригінальне оголошення ESIL

Головним питанням конференції буде пост-конфліктне правосуддя та релевантні стратегії забезпечення правосуддя у контексті конфлікту на сході України. У роботі конференції візьмуть участь провідні міжнародні вчені, судді та адвокати. Будуть розглянуті різні аспекти та моделі постконфліктного правосуддя, що допоможе визначити його ключові елементи, які були б найбільш адекватними в українських умовах.

Усім зацікавленим теоретикам і практикам пропонується представити доповідь на конференцію англійською мовою щодо одного з наступних питань:

– Стандарти відповідальності відповідно до міжнародного права у галузі прав людини та

міжнародного гуманітарного права, їх застосування під час і після збройного

конфлікту;

– Постконфліктне правосуддя для “змішаного” (“гібридного”) збройного конфлікту;

– Правосуддя перехідного періоду і постконфліктне правосуддя: дві сторони однієї медалі?

– Створення механізмів постконфліктного правосуддя в якості позитивного зобов’язання держави відповідно до міжнародного кримінального права;

– Роль Європейського Суду з прав людини та інших органів з прав людини під час конфлікту на сході України, його можливого врегулювання та ліквідації наслідків;

– Роль Міжнародного кримінального суду та інших установ міжнародного кримінального правосуддя під час і після конфлікту;

– Комісія з встановлення істини: встановлення історичної правди і протидія

пропаганді?

– Амністії: conditio sine qua non для стійкого мирного вирішення або «міна сповільненої дії» для миротворчості?

– Процеси постконфліктного примирення;

– Відшкодування шкоди для жертв збройних конфліктів.

Організатори конференції будуть розглядати тези, які торкаються заданих тем в загальній песпективі та з фокусом на Україні. Загальна мета конференції – допомогти віднайти відповідні теоретичні та практичні рішення для цих проблем в українському контексті. Пропозиції однаково вітаються від науковців та практиків, як досвідчених, так і тих, хто розпочинає свою кар’єру. Програма заходу також включатиме в себе виступи відомих міжнародних вчених-юристів і суддів у якості запрошених доповідачів.

Робоча мова конференції – англійська. Можливий український переклад.

Тези пропонованих доповідей (від 1000 до 1500 слів) мають бути надіслані на електронну адресу [email protected] до 15 грудня 2016 року. У листі вкажіть ваше ім’я, адресу електронної пошти та додайте коротку автобіографію (1 сторінка). Ми проінформуємо авторів про наше рішення до 15 січня 2017 року.

Можливість публікація тез після конференції буде обговорюватись під час заходу.

Можуть бути доступні обмежені кошти для здобуття грантів на поїздки для доповідачів, які надали свої тези, за умови, якщо вони є членами Європейської спільнота міжнародного права (ESIL).