Публікація

Неформальна освіта в дії

В Ужгороді підготували гідів до роботи на виставці, присвяченій освіті в галузі прав людини. Експозиція відкриється вже наступного тижня.

6 травня завершився дводенний семінар з підготовки гідів до роботи на виставці  “Кожен має право знати свої права”. Подія відбулась на базі учнівського врядування міста Ужгорода “КОРЗО”. Участь у ній взяли 22 особи, серед яких учні, вчителі, студенти та громадські активісти. По результатам семінару були підготовленні гіди, які будуть проводити протягом місяця  мандрівну виставку в місті Ужгороді.

DSC_0026

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки “Кожен має право знати свої права” організовано програмою USAID “Права людини в дії”, яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”.

«Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992, Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів», – зазначив Андрій Кінаш, тренер Всеукраїнської програми «Розуміємо права людини», член правління ГО “МАРТ”.

DSC_0028

Мандрівна експозиція “Кожен має право знати свої права” є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 25 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Виставка була створена громадською організацією “МАRТ” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. За 4 роки мандрівна експозиція відвідала більшість областей, побувала в великих містах, містечках та селах.

DSC_0040

Всі дії за цим унікальним проектом спираються на потенціал активістів, які отримали підготовку в рамках освітньої програми “Розуміємо права людини”, але потребують підтримки в своїй активності.  Серед випускників цієї програми є також і ужгородці.

Освітні екскурсії тривають 40 – 60 хвилин і включають в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх захисту.

DSC_0053

«Чинником формування громадянського суспільства є сфера неформальної освіти, яка набуває популярності. І сьогодні ми маємо змогу реалізувати її за підтримки управління освіти Ужгородської міської ради. Результатом подібної співпраці є зацікавленість молоді в подібному навчанні. Що з часом реалізується в активні громадянські позиції» – наголосив Борис Кондратюк, координатор громадської приймальні УГСПЛ у місті Ужгород.

10 травня о 15:30, у приміщенні Ужгородської Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10, за адресою Православна набережна, 24, відбудеться урочисте відкриття виставки.

DSC_0252

Партнерами виставки в місті Ужгород виступили : ГО “Самоврядування  молоді “Інсайдер”, управління освіти Ужгородської міської ради, учнівське врядування міста Ужгорода “КОРЗО”, ГО “Закарпатська громада”, Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 – ліцей “Лідер”.

Фото Євгенії Кость

Прес-служба ГО “Закарпатська громада”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Дослідження УГСПЛ: «Дії правоохоронних органів у випадках атак на ЛГБТКІ-активістів під час публічних заходів та у ситуаціях злочинів на ґрунті ненависті за ознакою СОҐІ. (Рекомендації)

Метою цієї експертної розробки було напрацювання конкретних рекомендацій та алгоритмів практичної діяльності правоохоронних органів, надання...

31 Липня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: