Публікація

«Ми рухаємося до того, щоб більшість держав ухвалили таке рішення» – Павліченко про спецтрибунал над Росією

86% людей однієї з найбільш країн Європи підтримують притягнення до відповідальності Володимира Путіна за злочин агресії проти України. Про це заявив головний консультант кабінету голови Офісу Президента України Олег Гавриш в Укрінформі під час відкритої дискусії на тему: «Спеціальний міжнародний трибунал над Росією: що варто знати».

Він не зазначив, що це за країна, вказавши, що це буде оприлюднено наприкінці листопада, і наголосив на масштабному характері опитування. 

«Якщо б ми провели таке опитування в Україні, то, напевно, отримали б 100% підтримки. І це саме є та згуртованість. Українці згуртовані в тому, що хочуть побачити справедливість. Вони хочуть, щоб нарешті російське керівництво понесло відповідальність», – сказав Гавриш.

 
 

Разом із представниками влади в дискусії взяли участь і правозахисники. Зокрема, засновники ініціативи «Трибунал для путіна» виконавча директорка «Центру громадянських свобод» Олександра Романцова  та виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. 

Захід відбувся на тлі того, що напередодні Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний міжнародний трибунал щодо агресії Росії і визначила її державою-терористом. 

Олександр Павліченко в ефірі Суспільного роз’яснив, наскільки вагома така подія: 

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко

– Для забезпечення створення спеціального трибуналу потрібна політична підтримка на рівні таких організацій як Європейський Союз, НАТО, Рада Європи, ООН. На сьогодні пройдені три важливі ключові етапи: з підтримкою з боку Ради Європи, Європейського Союзу і Парламентської асамблеї НАТО, які своїми документами зафіксували політичну волю. Ми рухаємося до того, щоб більшість держав ухвалили таке рішення. Це надасть політико-юридичної валідності створеному інструменту, який покликаний притягати за злочини агресії до відповідальності. 

Всі 30 країн учасниць Парламентської асамблеї НАТО проголосували одностайно, без жодних застережень, за резолюцію, яка визнала Росію державою-терористом і закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал.

– Наслідок рішення Парламентської асамблеї НАТО є чітким сигналом. Це є політичною позицією і НАТО як організації, і держав, які входять в цю структуру. На сьогодні Україна є осередком безпеки Європи і світу – приймає на себе удар російської агресії. Як компенсація за цю позицію і роль захисника світової спільноти від агресора, світ, у вигляді міжнародних інституцій, визнає створення спеціального трибуналу для засудження Росії та конкретних виконавців злочину агресії  – Путіна, Шойгу, Лаврова та інших злочинців. Сподіваємося і на таке ж рішення  і від Генасамблеї ООН.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Зафіксовані епізоди міжнародних злочинів у Миколаївській області протягом 9-ти місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 листопада 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Грудня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: