Публікація

Мораторію на заборону російськомовного продукту на Львівщині не бути: УГСПЛ виграла апеляцію

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду розглянула скаргу Львівської обласної ради та залишила рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16 січня без змін. Адвокат Чугуївської правозахисної групи – організації-члена Української Гельсінської спілки з прав людини, – Роман Лихачов опонував юристам обласної ради у процесі.

У вересні 2018 року Львівська облрада прийняла рішення №745 про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Правозахисники одразу заявили про незаконність такого рішення, а Роман Лихачов з позовом до суду. І уже 16 січня цього року Львівський окружний адміністративний суд підтвердив позицію правозахисників та скасував мораторій.

Та Львівська обласна рада замість того, щоб визнати свою помилку, почала оскаржувати в апеляційному порядку та доводити правомірність свого рішення. Однак, не прийняв їх позицію і Восьмий апеляційний адміністративний суд – 14 травня він постановив залишити без змін рішення суду про незаконність мораторію. Апеляційну скаргу Львівської обласної ради суд назвав необґрунтованою.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття, тож заборона російськомовного продукту на території Львівщини вже не діє. Але обласна рада планує оскаржувати і це рішення в касаційному порядку.

Роман Лихачов, Чугуївська правозахисна група (УГСПЛ)

«Упевнений, що і касаційна інстанція підтримає нашу позицію. Тож чергова скарга юристів Львівської обласної ради не є загрозливою. Хочу наголосити, що правозахисники виступають не проти українізації суспільства, але ми впевнені, що вона має відбуватися не шляхом радикальних заборон культурних продуктів країни-агресора. Адже деякі росіяни саме російською мовою висловлюють слова підтримки Україні і їх ми маємо почути. І для мене, як для юриста, важливо, щоб в Україні дотримувалися положень, які закріплені у Конституції», – зазначає адвокат Роман Лихачов.

Варто додати, окрім Романа Лихачова аналогічну позицію відстоюють ще 2 позивачі.

Справу про незаконність запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області підтримує Центр стратегічних справ УГСПЛ у рамках Програми USAID «Права людини в дії».

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53.

Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: