Публікація

Молоді українські правозахисники беруть участь в «Міжнародному курсі з прав людини»

Починаючи з жовтня 2017 року, за ініціативи Мережі домів прав людини відбувається навчання молодих активістів з України, Грузії та Білорусі. Загалом у навчанні бере участь 20 активістів, з яких 8 представляють Україну.

Фото – сайт Освітнього дому прав людини у Чернігові

Основною метою курсу є підвищення рівня знань учасників та спільна робота над проблемами, які існують у сфері захисту прав людини. Зі слів координаторки української групи Ніни Хоми «Міжнародний курс для молодих правозахисників України надасть новий імпульс в їх роботі, та у поєднанні з уже досвідченими активістами дозволить суттєво зрушити ситуацію з дотриманням прав людини в Україні».

Українська група, дослідивши ситуацію з дотриманням прав людини в країні та врахувавши події на Сході та в Криму, вирішила зосередитися над вирішенням проблем людей, які постраждали внаслідок військового конфлікту. Напрямком, за яким буде працювати українська група, є захист персональних даних осіб, що постраждали внаслідок військових дій на сході в Україні та окупації АР Крим.

Тарас Щербатюк, учасник міжнародного курсу: «Аналізуючи захист персональних даних учасників бойових дій, можу з упевненістю сказати, що ситуація  не з найкращих. Підтвердження цього можуть бути публікації в ЗМІ про витік персональних даних військовослужбовців у мережу. Саме тому тема захисту персональних даних учасників бойових дій є дуже актуальною».

Юлія Кішенко, учасниця міжнародного курсу: «У зв’язку з російсько-українським конфліктом, який відбувається на сході України та окупацією АР Крим, деякі групи громадян стали більш вразливими. Наприклад, тема захисту персональних даних кожної та кожного, хто перетинає лінію розмежування, є внутрішньо переміщеною особою або військовослужбовцем – є дуже важливою. Наразі працівники в державних установах не завжди відповідально поводять себе стосовно персональних даних громадян, і наша задача – позитивно вплинути на цю ситуацію». Яскравою ілюстрацією цієї проблеми є випадок із розголошенням Пенсійним фондом України персональних даних активіста та переселенця з Криму.

Враховуючи актуальність питання, учасники Міжнародного курсу вже розпочали інформаційну діяльність із захисту персональних даних, яку можна спостерігати на сторінці у мережі Фейсбук.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: