Публікація

Міжсвяткове обговорення: УГСПЛ взяла участь у побудові діалогу між ромами і владою

26 грудня 2019 року у Всеукраїнському пресцентрі Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” відбулася презентація результатів проекту “Побудова діалогу та порозуміння між ромами та поліцією: досягнення та подальші кроки”. Її організувала Міжнародна благодійна організація «Ромський жіночий фонд «Чіріклі», а від Української Гельсінської спілки з прав людини в обговоренні взяв участь експерт щойно завершеного проекту щодо захисту прав ромів у сезонних поселеннях проф. Андрій Галай.

Публічне обговорення дало змогу ще раз підкреслити основні висновки ромського проекту УГСПЛ:

  1. Ключова мета сезонної ромської міграції в теплу пору року – пошук можливостей заробити на життя. Ця мета стає зі знаком мінус без уваги місцевої влади;
  2. Розроблений алгоритм діяльності влади охоплює групу завдань місцевої влади, поліції та громадськості щодо безпеки і реалізації базових прав ромських тимчасових мігрантів. Звісно алгоритм потрібно затвердити у прийнятний спосіб, проте у тексті немає нічого такого, що суперечить чинному законодавству – беріть і виконуйте. На думку експертів УГСПЛ його варто практикувати кожному чиновнику у своєму секторі.
  3. Окремі продукти проекту УГСПЛ, як то – буклет-пам’ятка та правопросвітній курс від юридичних клінік – актуальні й корисні, їх легко отримати і використовувати не лише в Києві.

Загалом на обговоренні було підкреслено, що УГСПЛ не полишає цю тему и буде надалі експертно допомагати ромській громадськості й органам влади, які цього потребують.

Фото УкрІнформ

Юридична та адвокаційна допомога ромському населенню здійснюється УГСПЛ у рамках проекту «Сприяння соціалізації ромського населення та захист його прав» за підтримки МФ «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: