Публікація

Міжнародні експерти поділились досвідом реформ цивільного сектору безпеки для України

19-25 вересня 2016 року Поліцейський коледж Шотландії став місцем проведення міжнародного майстер-класу, присвяченого проблемам реформування цивільного сектору безпеки. Учасниками майстер-класу стали поліцейські високопосадовці Канади, Великої Британії, Швеції, Нідерландів, Австралії, США та Німеччини, які готуються для роботи у таких міжнародних інституціях, як Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

Тема реформування цивільного сектору безпеки є надзвичайно актуальною для українського суспільства, оскільки сектор безпеки охоплює діяльність практично усіх правоохоронних органів. Низка реформаторських новел в цій сфері була нещодавно закріплена Концепцією розвитку сектору безпеки і оборони України (Указ Президента України від 14 березня 2016 року № 92/2016). Крім того, реформа цивільного сектору безпеки є складовою більш широкої сучасної концепції реформування українського суспільства — правосуддя перехідного періоду.

Олег Мартиненко
Олег Мартиненко

Нагадаємо, що правосуддя перехідного періоду, як модель переходу суспільства від авторитарного режиму до демократичного, від умов збройного конфлікту до пост-конфліктного періоду є на сьогодні найбільш сучасним підходом вирішення проблем, з якими Україна має справу з кінця 2013 року.

Маючи за кінцеву мету процес примирення у суспільстві, концепція правосуддя перехідного періоду передбачає одночасну діяльність держави у 4 напрямках: ефективна діяльність кримінальної юстиції (Criminal prosecutions), відшкодування збитків жертвам (Reparations), інституційні реформи, що унеможливлюють повторення минулого (Institutional reforms) та офіційна констатація історичної правди (Truth-telling).

Саме в рамках інституціональних реформ учасники майстер-класу розглянули ситуацію в Україні. Керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Мартиненко, як один з авторів Стратегії розвитку органів внутрішніх справ України, провів з учасниками майстер-класу огляд проблем, пов’язаних з участю неурядового сектору в реформуванні силових структур. Окремою темою під час обговорення стала кризова ситуація з виконанням МВС України власних зобов’язань в сфері дотримання прав людини, відсутність європейських принципів у діяльності правоохоронців.

Додатково була обговорена можливість поєднання зусиль міжнародних інституцій та правозахисних організацій України у запровадженні основних засад правосуддя перехідного періоду в процесі реформування цивільного сектору безпеки.

 Фото в заставці — SCQF Partnership

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: