Публікація

Міжнародна комісія юристів вітає рішення про відновлення статусу адвоката Лариси Герасько

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) вітає рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії Україна (ВКДК) про відновлення статусу адвоката Лариси Герасько, який був раніше припинений внаслідок подання документів на реєстрацію місцевої організації адвокатів.

У результаті слухання 21 червня на якому була присутня комісар МКЮ Гульнора Ішанханова, ВКДК не виявлено законних підстав для припинення адвокатського статусу.

Рішення ВКДК винесено в контексті серії дисциплінарних процедур відносно адвокатів в Україні, що послідували після прийняття в 2012 році закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

«Після набуття чинності даного закону було створено дві паралельні структури самоврядування адвокатури, тільки одна з яких була зареєстрована», – сказала Гульнора Ішанханова. У результаті конфлікту, щодо низки адвокатів було порушено дисциплінарне провадження за організацію та участь у «альтернативному з’їзді», а також з інших пов’язаних і непов’язаних з цим підстав».

Комісар МКЮ відвідала Київ з 20 по 22 червня з метою вивчення ситуації та проведення зустрічей з основними зацікавленими сторонами, включаючи адвокатів, щодо яких ведеться дисциплінарне провадження, відповідних органів Національної асоціації адвокатів та ВКДК, а також представниками неурядових організацій.

21 червня вона провела спостереження за дисциплінарними слуханнями щодо кількох адвокатів у тому числі Лариси Герасько, статус адвоката якої був припинений на тій підставі, що вона представила документи для державної реєстрації ради адвокатів Закарпатської області, а також Романа Мартиновського, члена ВКДК, чий статус адвоката був призупинений на період шість місяців через відсутність на одному засіданні даного органу.

Рішення у справі щодо адвоката Мартинівського було відкладено до наступного засідання ВКДК. «Ми стурбовані тим, що дисциплінарні процедури в ряді справ стосовно адвокатів, які брали участь у створенні незареєстрованої Національної асоціації адвокатів, залишаються у виробництві», – додала Гульнора Ішанханова.

МКЮ нагадує, що відповідно до Основних принципів ООН, що стосуються ролі юристів, «всі дисциплінарні заходи визначаються у відповідно до кодексу професійної поведінки та іншими визнаними стандартами і професійною етикою юриста і в світлі справжніх принципів».

Дисциплінарне провадження щодо адвоката може бути порушене тільки при порушеннях опублікованих стандартів професійної поведінки, і будь-які дисциплінарні санкції повинні відповідати вчиненому порушенню. У випадках, коли дисциплінарна система дозволяє практично будь-який вчинок розглядати в якості достатньої підстави для припинення статусу адвоката, санкція, найімовірніше, буде довільною і буде порушувати міжнародне право прав людини.

МКЮ висловлює подяку Українській Гельсінській спілці з прав людини, ВКДК і всім, хто сприяв проведенню або співпрацював з місією. МКЮ буде продовжувати стежити за розвитком подій в триваючих дисциплінарних процесах стосовно адвокатів в Україні і в належний час опублікує більш докладний звіт про візит до України з рекомендаціями.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заявление участников CivilM+ в связи с опасной напряженностью между Украиной и Россией, вызванной событиями вблизи Керченского пролива 25 ноября 2018 г.

События 25 ноября 2018, когда российские военные корабли вблизи Керченского пролива подвергли обстрелу три украинских...

11 Грудня 2018

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: