Публікація

Міськрада Рівного надіслала відзив на позов щодо ЛГБТ-маршів

Визнати протиправним та нечинним рішення Рівненської міськради “Про заборону проведення на території міста маршів представників ЛГБТ-спільнот”. Такий позов рівнянина Дмитра Деркача розглядають в у Рівненському окружному адміністративному суді. Позивача представляє в суді адвокатка Рівненської приймальні УГСПЛ Марія Цип’ящук.

24 лютого 2020 року мало відбутися підготовче засідання. Однак, відзив на позов, який представник міської ради Андрій Шпак надіслав суду та позивачу у п’ятницю, ніхто не отримав. Тому засідання перенесли.

Про що саме йдеться у відзиві та якою є загалом позиція юридичного відділу Рівнеради, Андрій Шпак журналістам розповідати відмовився. Натомість представниця позивача Марія Цип’ящук (УГСПЛ) розповіла, що Дмитро Деркач зараз навчається та мешкає у Києві, тому доручив їй представляти його інтереси.

Марія Цип’ящук (УГСПЛ)

Адвокатка позивача Марія Цип’ящук (УГСПЛ):

– Сам Дмитро не представляє ЛГБТ-спільноту. Але його рішення подати цей позов відштовхувалося від розуміння того, що, якщо не реагувати в подібних випадках, питання в тому, наскільки далеко влада може зайти з такими заборонами. Це при тому, що наш основний закон гарантує право рівності для будь-яких людей, рівності вираження поглядів. Коли така заборона здійснюється в обхід закону – це бентежно. В мене особисто, і в Дмитра це викликало відчуття невпевненості, незахищеності, тому що ти розумієш, що закони, які написані, їх можна легко проігнорувати.

Нагадаємо:

Рішення про заборону проведення маршів ЛГБТ-спільнот депутати прийняли на сесії Рівненської міської ради 24 грудня 2019-го року. Тоді за таку заборону проголосували 36 обранців. Ініціатором рішення став депутат від “Свободи” Олег Карпяк. У ефірі програми “Тема дня” він визнав, що це рішення було емоційним.

Згодом у коментарі Суспільному міський голова Рівного Володимир Хомко визнав, що депутати перевищили свої повноваження, приймаючи це рішення.

У лютому 2020 року 22-річний рівнянин Дмитро Деркач, який живе та навчається у Києві, подав в суд на Рівнераду. Як згодом він пояснив Суспільному, його рішення було вмотивоване почуттям справедливості.

Також свою позицію щодо цього рішення оприлюднила на сторінці у Facebook директорка правозахисної організації “Amnesty International Україна” Оксана Покальчук.

Рішення Рівнеради передбачає заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки і унеможливлення в межах Рівного публічних кампаній і заходів ЛГБТ-спільноти. На думку адвокатки Марії Цип’ящук, депутати перевищили свої повноваження щодо обмеження прав і свобод людей. Додамо, що у Рівному до цього часу не відбулось жодного подібного маршу ЛГБТ, а ініційована подія у Facebook на 1-ше січня була створена з акаунта, який представник ЛГБТ-спільноти назвав “ботом”.

Як пояснив експерт Суспільного, адвокат Ілля Волошин, відзив – це позиція відповідача, у якій сторона вказує, з чим саме у позовній заяві вона не погоджується. Якщо сторона не подасть відзиву, то, згідно з Кодексом адмінсудовчинства, суд може розцінити це як визнання позову.

Джерело suspilne.media

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: