Публікація

Міністр внутрішніх справ ігнорує громадську раду і вважає, що цим вдосконалює її роботу

Міністерство внутрішніх справ України повідомило Українську Гельсінську спілку з прав людини (УГСПЛ) про намір вдосконалити роботу з громадськими організаціями. Зокрема, з листа міністра вбачається, що представники правозахисних організацій систематично запрошуються на засідання колегій Міністерства.

 

Хто ці таємничі люди з правозахисних організацій, і які організації вони представляють можна тільки здогадуватись. Цікаво, що представники найбільшої в Україні правозахисної організації – УГСПЛ (яка включає в себе 29 правозахисних організацій) подібних запрошень з моменту призначення на посаду міністра Могильова не отримували.

 

Стверджує міністр і про те, що вдосконалена буде робота із громадськими радами. Проте, як відомо, 11.06.2010 року члени громадської ради МВС України із забезпечення прав людини в діяльності органів внутрішніх справ України звернулися з листом до Міністра у зв’язку з тим, що «Минуло вже півроку із дати останнього засідання Громадської Ради, яке відбулося 10 грудня 2009 року в День захисту прав людини». Це таке, на думку Міністра, вдосконалення роботи?

 

В листі від МВС йдеться і про те, що ряд функцій та обов’язків скорочених посад помічників Міністра в територіальних управліннях буде покладено на позаштатних висококваліфікованих помічників-консультантів та радників міністра. Вони працюватимуть на громадських засадах.

 

Хотілося б дізнатися, хто ж будуть ці люди? Яким чином вони будуть обиратися? І коли саме вони з’являться? Чи буде процес обрання радників та помічників консультантів відкритим і публічним?

 

Для прикладу, під час створення Управління моніторингу дотримання прав людини був оголошений відкритий всеукраїнський конкурс. Комісією, яка складалась з правозахисників та представників ОВС були обрані помічники Міністра. Ця процедура зайняла близько півроку. 

 

Наразі ж ніякої інформації про проведення конкурсу немає. А отже, захищати права людини в органах ОВС немає кому.  І невідомо коли ці захисники з’являться і що це будуть за люди.

 

Лист можна прочитати нижче:

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

УГСПЛ надіслала до Конституційного Суду України правову позицію щодо питання дострокового звільнення від довічного позбавлення волі

11 січня 2019 року УГСПЛ надіслала до Конституційного Суду України правову позицію (amicus curiae) щодо питання відповідності механізму...

17 Січня 2019

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: