Публікація

Міліція незаконно збирає відбитки пальців щоб потім легше було шукати трупи?

«Чи мають право міліціонери брати у мене відбитки пальців та фотографувати без моєї згоди?» З таким запитанням звернулась до Української Гельсінської спілки з прав людини Іванна Довженко.

Як з’ясувалося, 13 листопада Іванна разом з друзями відпочивала в клубі «Київ». В цей день біля  клубу сталася бійка. Через три дні Іванні зателефонував представник Печерського райвідділу міліції та наполегливо попросив з’явитися у відділок для бесіди.

Іванна пояснила, що свідком бійки не була і розказати нічого не може. Але міліціонер був переконливим і жінка погодилась прийти до відділку.

Порада № 1.

Якщо вас викликають до відділку міліції телефоном – ви маєте право проігнорувати запрошення. Якщо правоохоронці хочуть вас там бачити, то мають офіційно викликати за допомогою повістки.

Як розповідає Іванна, після бесіди у відділку, де з’ясувалося, що вона нічого про бійку не знає, її поставили перед фактом – необхідно пройти дактилоскопію. На запитання чи може вона відмовитись від процедури, міліціянти послалися на якусь інструкцію чи то вказівку головного управління брати відбитки пальців у всіх, хто приходить до відділку.

Іванна спробувала зауважити, що це суперечить конституційним правам громадян. Але у відповідь почула, що ці відбитки в подальшому допоможуть доблесним міліціонерам знайти її…труп!

Заразом правоохоронці і фотографію жінки зробили.

Порада № 2

Згідно ст. 11 Закону України про міліцію» правоохоронці можуть фотографувати та проводити дактилоскопію лише осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочину, за бродяжництво, або тих, хто звинувачується у вчиненні злочину, взятих під варту або підданих адміністративному арешту за рішенням суду.

Тобто, якщо ви не відноситесь до вказаних вище категорій осіб, брати у вас відбитки пальців та фотографувати міліціонери не мають права.

Після консультації з юристом УГСПЛ Іванна звернулась до прокуратури з вимогою покарати недобросовісних працівників міліції та повернути їй зразки незаконно відібраних відбитків пальців та знищити файли фотозображення.

З нетерпінням чекаємо на реакцію прокуратури!

 

На фото Іванна Довженко

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Вікторія Назарук (НУ «Острозька академія»): «Журналістика дозволяє нам не тільки проговорити певні суспільні проблеми, а й знайти способи їх вирішення»

Ми продовжуємо серію інтерв’ю із журналістами про складність соціальної тематики для ЗМІ та протидію дискримінації...

10 Серпня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: