Маріупольська влада на «Гарячій лінії»: ще одне виконання рекомендацій моніторів Місцевого індексу прав людини
Анна Пархоменко, Андрій Галай
Маріуполь – найбільше прифронтове місто Донецького краю, де у березні проводився моніторинг Місцевого індексу прав людини. У підсумку, за напрямом «Гідний рівень життя» місто отримало високу оцінку.
Проте крім позитивних вражень, команді проекту Української Гельсінської спілки з прав людини не вистачило практичності діяльності міської «Гарячої лінії». Під час проведення моніторингу, члени команди стикалися з тим, що додзвонитися до оператора не так вже і легко: це вдалося зробити лише з шостої спроби.
Крім того, результати анонімного опитування, яке було ініційоване представниками маріупольської приймальні УГСПЛ, показали, що далеко не всі громадяни міста взагалі знають про існування міської «Гарячої лінії» з питань соціального захисту. Про що це говорить? Головним чином про те, що незважаючи на складне соціальне становище у місті, обізнаність громадян з питань, які входять до компетенції міської ради недостатня.
На публічному заході та у звіті ми надали рекомендації розширити можливості інформування населення про «Гарячу лінію» способами, що доступні для середнього містянина: оголошення у місцевій пресі та монтаж рекламних банерів у громадських місцях (наприклад, на вокзалах, у транспорті, у місцях відпочинку).
І що ви думаєте? Сьогодні у громадському транспорті представниця моніторингової команди побачила свіжий рекламний постер «Гарячої лінії місцевої влади». До оприлюднення результатів моніторингу такого не було.
Чи покращить це ситуацію із реалізацією прав людини у великому прифронтовому місті із особливими проблемами (численні постраждалі і переселенці з зони бойових дій, складний стан інфраструктури, переорієнтація міста з промислового на інноваційне)? Побачимо. Саме для аналізу виконання рекомендацій #Місцевий_індекс_прав_людини залучає місцевих активістів.
Але однозначно інформованість громадян міста про свої можливості зросте. Ми дякуємо міській владі за врахування рекомендацій моніторингу.