Публікація

Куди звертатися ВІЛ-позитивним жінкам за захистом своїх прав та інтересів?

Благодійна організація «Позитивні жінки» з 1 березня розпочала проект, спрямований на розбудову спільноти ВІЛ-позитивних жінок у регіонах, на захист прав, та на розвиток жінок-лідерок, які впливатимуть на політики та стратегії у сфері ВІЛ. Українська Гельсінська спілка з прав людини приєдналась до роботи у цьому проекті, надаючи правову допомогу.

Джерело: БО «Позитивні жінки» для Громадського простору

Області, у яких реалізовуватиметься діяльність: м. Київ, Донецька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Черкаська та Херсонська.

Жінки є більш вразливими до інфікування ВІЛ, в силу різних чинників, як фізіологічних, так і психологічних. Поширенню ВІЛ серед жінок також сприяє насильство. Жінки також в меншій мірі, ніж чоловіки, готові захищати свої права.

В рамках діючого проекту БО «Позитивні жінки» створить платформу, яка буде доступна з будь-якого мобільного телефону, який має вихід в мережу Інтернет, та на якій у випадку порушення прав ВІЛ-позитивна жінка – зі столиці чи віддаленого села, – заповнить анкету та отримає відповідну консультаційну або правову допомогу. І не важливо, де і ким ці права порушені – чи то в медичному закладі, чи у соціальній агенції, чи у дитячому садочку під час оформлення дитини тощо.

Платформа працюватиме вже з середини квітня і співпрацюватиме із правозахисними організаціями – зокрема з Українською Гельсінською спілкою з прав людини – для проведення відповідного та належного супроводу випадків. За результатами звернень буде зроблено моніторинг дотримання прав людини, і у грудні звіт (без використання особистих даних) буде представлений до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженій з гендерних питань Кабінету Міністрів України та профільним Міністерствам.

Проектом також передбачено:

– розбудову мережі представництв спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України – у 10 вищевказаних регіонах працюватимуть наші представниці, які допомагатимуть ВІЛ-позитивним жінкам у вирішенні їх проблем, в тому числі у захисті прав;

– розробку та реалізацію адвокаційних заходів для запобігання стигми та дискримінації жінок, які живуть з ВІЛ. Ми визначили наступні необхідні послуги для ВІЛ-позитивних жінок, які мають бути включені в перелік послуг, отримання яких гарантує держава:

1) цитологія;

2) мамографія;

3) доступ до всіх видів контрацепції та переривання вагітності;

4) допоміжні репродуктивні технології, зокрема екстракорпоральне запліднення;

5) замісну гормональну терапію для ВІЛ-позитивних жінок 45+;

6) профілактика вертикальної трансмісії ВІЛ відповідно до останніх протоколів ВООЗ.

– Навчання та надання технічної допомоги лідеркам спільноти жінок, які живуть з ВІЛ в регіонах України для підвищення рівня їх компетенції у питаннях представництва інтересів, співпраці з владою, менеджменту, лідерства, якості послуг тощо. Це і тренінги, і наставництво, і технічна допомога для тих, хто хоче змінювати політики щодо ВІЛ-позитивних жінок у своїх регіонах та національному рівні.

– Подолання правових бар‘єрів та проблем спільноти жінок, які живуть з ВІЛ. Найперше, це внесення змін до нормативних документів, зокрема положень, які ускладнюють або унеможливлюють доступ ВІЛ-позитивних жінок до послуг перебування у Кризових центрах для жінок, державних центрах матері та дитини; також забезпечення доступу послуг штучного запліднення для жінок, які живуть з ВІЛ, через внесення змін до нормативних документів.

Тож якщо ви маєте знайомих або близьких людей, які живуть з ВІЛ, або мають таких у родині, чи співпрацюєте з організацією, яка опікується проблемами ВІЛ-позитивних людей – просимо поширити цю інформацію.

За більш детальною інформацією можна звернутися до PR-менеджерки проекту «Розвиток потенціалу спільноти жінок, які живуть з ВІЛ», Аліни Ярославської: linayaroslavska@gmail.com.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Андрій Кравчук (ГО «Наш світ»): «Досвід країн з подібною до України суспільно-політичною ситуацією показує, що суспільство готове не тільки до дискусії, але й до запровадження РЦП»

Чергове інтерв’ю від УГСПЛ з обговорення проблематики законодавчого прийняття Реєстрації Цивільного Партнерства (РЦП) в Україні....

27 Листопада 2020

За запитом адвоката УГСПЛ проведено моніторинг дотримання прав хворих з опіоїдною залежністю, які є учасниками програми ЗПТ, у Миколаївській області

Робота адвоката громадської приймальні УГСПЛ в місті Миколаєві Ігора Скалька по захисту наркозалежного клієнта призвела...

25 Листопада 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: