Публікація

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму занепокоєний ситуацією довкола Чорноморки

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до Президента України Віктора Януковича з листом, в якому висловив занепокоєння тиском, що чиниться на найбільшу і найстарішу в Криму приватну телерадіокомпанію – ТРК “Чорноморська”.

Як повідомили керівники телерадіокомпанії, днями слідчий податкової міліції управління ДПА України в Автономній Республіці Крим підписав постанову про арешт майна ТРК “Чорноморська”. Вони ж стверджують, що це зроблено на підставі кримінальної справи, до якої телеканал не має відношення.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму розцінює такі дії влади як загроза свободі слова в Україні та регіоні. Це особливо небезпечно після того, як Верховна Рада України призначила на осінь вибори до місцевих органів влади в країні, а Верховна Рада Криму – до кримського парламенту, які також відбудуться 31 жовтня.

Залишаючись однією з найпопулярніших в Криму телерадіокомпаній, “Чорноморка” посідала особливе місце на політизованому ринку кримських мас-медій. Часто критично висвітлюючи дії влади України, Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, ця телерадіокомпанія таким чином забезпечувала повноту всього політичного спектру думок в регіоні.

У зв’язку з цим спроби обмежити чи утруднити діяльність ТРК “Чорноморська” напередодні виборів можуть суттєво вплинути на право кримчан і севастопольців отримувати всю повноту інформації для того, щоб зробити усвідомлений вибір.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму закликав Президента, як гаранта дотримання в Україні прав людини, в тому числі права на свободу слова, взяти під свій контроль ситуацію довкола ТРК “Чорноморська” і не допустити припинення мовлення цієї найбільшої і популярної кримської телерадіокомпанії.

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму також звернувся з проханням про  підтримку до українських і міжнародних правозахисних і журналістських організацій.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка щодо звільнення Денісової та висунення кандидатури Лубінця на посаду Омбудсмана

Заява Лариси Денисенко, Олександри Матвійчук та Олександра Павліченка.  31 травня 2022 року Верховна Рада України...

28 Червня 2022

Планування післявоєнного відновлення довкілля. Партнер УГСПЛ по Ініціативі “Трибунал для Путіна” — ЕПЛ випустив аналітичну записку

Партнер УГСПЛ по ініціативі “Трибунал для Путіна” МБО “Екологія-Право-Людина”  випустив аналітичний документ з основними дороговказами та законодавчими основами...

25 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: