Публікація

Коментар УГСПЛ щодо «Справи Румянцева»

17 грудня 2019 року Вознесенський суд Миколаївської області повністю виправдав інваліда першої групи Віталія Румянцева. Cуд визнав недопустимими докази и погодився з доводами адвокатів УГСПЛ про порушене право на захист.

Судовий процес над інвалідом першої групи за сфальсифікованим обвинуваченням в незаконному вирощуванні коноплі (ст. 310 ККУ) задля лікування больового синдрому тривав більше року і викликав велику суспільну дискусію щодо необхідності скорішої декриміналізації  медичної коноплі в Україні.

Весь цей час захистом підсудного на судовому процесі займалися адвокати Центру Стратегічних Судових справ УГСПЛ за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД 100%Життя».

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ

Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ: «Наша організація почала займатися даним кейсом ще з літа 2018 року в рамках співпраці з Мережею ЛЖВ 100% Життя по проекту «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз». «Справа Румянцева» є одною з багатьох справ ЛЖВ якими юристи УГСПЛ займалися останнім часом. Протягом 2018 року юристами ЦСС УГСПЛ було підтримано 27 випадків юридичного супроводу у стратегічних справах клієнтів ЛЖВ і на сьогодні цих справ вже понад тридцять. Ці цифри свідчать про те, що потрібні зміни на Законодавчому рівні і резонансність «Справи Румянцева» є ще однім поштовхом у цьому напрямку.

На нашу думку загалом потрібна зміна стратегічної парадигми державної політики щодо наркотиків, яка визначена як потреба у всебічному переході від карального, кримінально-правового спрямування антинаркотичних заходів до лікувально-профілактичних як найбільш плідних у контексті подолання наркоманії. І першим кроком тут має бути законодавче врегулювання ужитку медичного канабісу».

Правозахисна позиція УГСПЛ щодо декриміналізації  медичної коноплі в Україні знаходиться за посиланнями тут, тут, тут, тут і тут.

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Процедура призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Постановою Кабінету Міністрів України від  3 травня 2022 року № 531 «Деякі питання призначення та...

20 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для Путіна» організувала захід для ОБСЄ “П’ять проблем прав людини під час агресії росії проти України”

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”) презентували результати...

19 Травня 2022

Ініціатива «Трибунал для путіна» взяла участь у Додатковій нараді ОБСЄ з питань людського виміру щодо функціонування демократичних інституцій у часи кризи

Глобальна ініціатива “Розірвати коло безкарності за воєнні злочини Росії”  (стисла назва “Трибунал для Путіна”)  в...

19 Травня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: