Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 9-10 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

9 березня 2022 року

Орієнтовно з 19:00 до 20:00, у м. Житомир у результаті падіння ракети, яка була випущена російською федерацією, було зруйновано приватний будинок, та розташовану поруч АЗС а також пошкоджено дві лікарні у місті. Також було пошкоджено котельню і теплотрасу. Постраждало 2 осіб.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

У м. Коростені Житомирської обл., під час ракетного обстрілу російської федерації було поранено двоє осіб, одна особа загинула.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

Протягом дня у м. Коростені Житомирської обл., було здійснено ракетний обстріл важкими боєприпасами, які на щастя не детонували. Пошкоджено будівлю, усе обійшлось без жертв та постраждалих.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324174396408548

Орієнтовно о 18:50, м. Житомир Житомирської області, у одному з провулків, внаслідок авіаудару було зруйновано 1 будинок та 1 пошкоджено. Постраждало 3 осіб.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291742483089886

Орієнтовно о 18:51 зазнало авіаційного удару с. Бистри Житомирського району, Житомирської області, постраждала 1 особа. Зруйновано 2 будинки та ще 9 пошкоджено.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291742483089886

 

Підсумок дня:*

Поранено цивільних – 8

Пошкоджено будівель – 19

10 березня 2022 року

Опівночі, 10 березня 2022 року, у м. Коростень, внаслідок авіаційного удару було завдано шкоди цілісному майновому комплексу різного призначення та станції технічного обслуговування автомобілів. Внаслідок чого 1 особа загинула та 2 травмовано.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/291697209761080

Після півночі, попадання ракети на дорогу у с. Старій Котельні Волицької громади, що в Андрушівському районі призвело до загибелі 5 людей та поранення ще 6.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/324141676411820

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 6

Поранено цивільних – 8

Пошкоджено будівель – 2

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Узагальнення подій, які відбулися у Миколаївській області протягом 7 місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: