Публікація

Хронологія подій у Запоріжжі та Запорізькій області під час російсько-української війни: 7-8 травня 2022 року

07.05.2022

21:00. Російські війська задали удару по лікарні та двох гуртожиткам міста Оріхів. Тепер місцева влада підраховує завдані збитки у понівечених гуртожитках на 220 місць кожен.

https://www.facebook.com/zoda.gov.ua/posts/307988878177637

https://www.facebook.com/watch/?v=405529987830174

За загадкових обставин помер голова Токмака. Він відмовлявся співпрацювати з окупантами, постійно змінював своє місце проживання, тому дехто вважає, що його смерть була насильницькою, адже його могли здати окупантам колаборанти.

https://www.facebook.com/zoda.gov.ua/posts/307282458248279

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3477271-pisov-iz-zitta-mer-tokmaka.html

Черговою жертвою мародерів-окупантів стало ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод». До окупації це було одне з найбільших бюджетоутворюючих підприємств Пологівського району. Нині загарбники вивозять готову продукцію заводу, яку підприємство мало відвантажити іноземним партнерам.

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3477051-rosijski-zagarbniki-vivozat-oliu-iz-zahoplenogo-zavodu-na-zaporizzi.html

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Пошкоджених об’єктів – 3

 

08.05.2022

У Пологах внаслідок ворожих атак горіли житлові споруди – пожежники загасили вогонь. Також у місті Гуляйполе внаслідок обстрілу горів житловий будинок – пожежу теж було ліквідовано.

https://www.facebook.com/zoda.gov.ua/posts/308229908153534

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених об’єктів – мінімум 3

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

​​​​​​​Узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 120 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 23 червня 2022 року)

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених...

29 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: