Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 5 березня 2022 року

07:30. Підрозділи ЗС РФ, здійснили авіаційний удар по об’єктах інфраструктури м. Лебедин. Унаслідок обстрілу зруйновано будівлю колишнього автопарку, пошкоджено автівки, АЗС та приватні будинки, зруйновано будівлю ТОВ «Лебединський хлібзавод» (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5218604524838509&id=948846185147719). Повідомляється, що у Лебедині після потужних вибухів близько 8 ранку у деяких районах повибивало скло у вікнах (https://t.me/suspilnesumy/2993

15:45. Військові ЗС РФ здійснили авіаційний удар по об’єктам інфраструктури м. Охтирка. Унаслідок бомбардування зруйновано будівельну базу та нафтоналивну базу. Більш того, 2 особи загинули, 4 отримали тілесні ушкодження, у тому числі працівник Державноі служби з надзвичайних ситуацій, який виконував службовий обов’язок (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5219031788129116&id=948846185147719). Також є інформація про знищення продуктової бази міста, склад будівельних матеріалів, автостоянки. (https://t.me/Zhyvytskyy/800). У місті відсутнє опалення. Частково – немає у будинка води і електроенергії ( https://t.me/Zhyvytskyy/800), Обстріляний житловий сектор. Інформація по кількості жертв уточнюється – керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький (https://t.me/suspilnesumy/3032).

У Сумській ОВА повідомляє про напад військових ЗС РФ на АЗС в місті Ромни. Є жертви: 1 загиблий та 2 поранених (https://t.me/Zhyvytskyy/798).

У селі Станове, Тростянецької громади, яке повністю зайняте російськими військовими, по центральній вулиці та прилеглих у кожному дворі стоїть російський танк. У жителів села відібрали мобільні телефони. Такий  “живий щит” із жителів села зроблений для охорони розгорнутої тут системи С-300 (зенітно-ракетна система С-300 середнього радіуса дії. Призначена для безпосереднього прикриття військ, що перебувають поблизу від супротивника, в першу чергу від балістичних ракет і літаків) – керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. 

(https://t.me/suspilnesumy/3033). 

В Боромлі після обстрілу пошкоджена інфраструктура, розбиті будинки, дитячий садок.

Повністю розтрощений центр села. Зруйновані цивільні підприємства https://t.me/suspilnesumy/3082 

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 3

Поранених цивільних – 6

Пошкоджених будинків та об‘єктів інфраструктури – 12 +

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: