Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 30 березня 2022 року

Військові ЗС РФ незаконно затримали та у подальшому примусово вивезли з території України 42-річного мешканця с. Рижівка Білопільської об’єднаної територіальної громади.(https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=312177).

Військові ЗС РФ здійснили артилерійський обстріл території прикордонного контрольно-пропускного пункту «Рижівка», який знаходиться на кордоні. Характер та ступінь руйнувань наразі встановлюються. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5284462198252741&id=948846185147719).

Повідомляється про пожежу під час окупації в багатоповерхівці в м. Тростянець. Загиблих немає (https://suspilne.media/223867-u-trostanci-colovik-protagom-pati-godin-pisla-obstriliv-gasiv-pozezu-v-bagatopoverhivci/).

Офіс Генерального прокурора повідомляє, що під час окупації м. Тростянець військові РФ викрадали та знущалися над мирними жителями. Після звільнення міста від російських військ 30 березня було виявлено 2 зв’язаних тіла з вогнепальними пораненнями. Загиблими виявились мирні місцеві жителі, про зникнення яких родичі повідомляли за декілька днів до цього (https://t.me/pgo_gov_ua/3476, https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=312225).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 2

Поранених цивільних – 0

Пошкоджених будинків – 2

Незаконне позбавлення волі – 1

 

Розмінування деокупованої території

Вібувається розмінування території Тростянецької та Боромлянської громад, звільнення їх від розтяжок, артилерійських снарядів, які не підірвались, схронів зі зброєю, цим займаються фахівці Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, і відповідний підрозділи бригади територіальної оборони, і підрозділи ЗСУ (https://www.facebook.com/Zhyvytskyy/posts/393900102738295).

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: