Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 3 квітня 2022 року

Зранку. Стало відомо, що російські війська зруйнували міст через Сейм у селі Чумакове на Сумщині, на автошляху між Путивлем та Сумами. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький (https://t.me/suspilnesumy/3809https://t.me/golos_konotopa/424, https://t.me/konotop_live/647, https://t.me/Zhyvytskyy/1501 ).

11:06. Ситуація на півночі області: в Конотопській МГТ було чути вибухи,але паніки немає; в Бочечківській громаді далекі вибухи було чутно майже постійно; (https://t.me/golos_konotopa/428).

14:00. З’являється інформація про звільнення заступника голови Новослобідської громади, наразі він знаходиться з бійцями тероборони Білопілля (https://t.me/Zhyvytskyy/1508).

Стало відомо, що під час окупації Конотопського району військові ЗС РФ затримали жителя м. Конотоп, зв’язали та катували його, після чого вистрілили в грудну клітину. Бездиханне тіло 41-річного чоловіка залишили на околиці с. Сім’янівка Конотопського району. Поруч із тілом загиблого лежав його український паспорт. (з 3 квітня 2022 року проводиться досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5295885530443741&id=948846185147719).

Стало відомо, що під час окупації м. Тростянець військові ЗС РФ зайшли в будинок до мирних жителів, провели там обшук, після чого забрали із собою 32-річного чоловіка. При аналогічних обставинах взяли в полон і 29-річного мирного жителя цього міста. На даний час місцеперебування полонених встановлюється (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5292693657429595&id=948846185147719).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Поранених цивільних – 0

Пошкоджених будинків – 0

Катування – 1

Незаконне позбавлення волі – 2

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: