Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 26-28 липня 2022 року

26 липня 2022 року

06:00. По території Середино-Будської громади, було 6 прильотів з міномету. Жертв і руйнувань немає (https://t.me/Zhyvytskyy/3423).

12:00. По Середино-Будській громаді опівдні був один прильот з міномету по території одного з сел громади.

17:30. По Есманській громаді  було 12 мінометних прильотів з боку РФ.

18:00. В Краснопільській громаді відбувались обстріли різних територій громади. Всього було 17 приходів з міномету і 12 з “Граду”.

17:00. По Середино-Будській громаді військові ЗС РФ вели мінометний вогонь, 14 прильотів. Внаслідок цього обстрілу пошкоджені вікна в будинках, паркани, лінія електропередач та трансформатор. А також розбиті будівлі однієї з баз відпочинку. Поранена 65-ти річна жінка – сторож бази (https://t.me/Zhyvytskyy/3432).

21:30. Військові ЗС РФ обстріляли з гранатометів Шалигінську громаду. 18 прильотів, без втрат та руйнувань (https://t.me/Zhyvytskyy/3443).

 

Підсумок дня*:

Поранених цивільних – 1

Пошкоджених об’єктів – 4+

Розмінування деокупованної території: на території Сумської області піротехніки Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України виявили 5 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/dsns_sumy/3875).

 

27 липня 2022 року

Протягом дня.  Військові ЗС РФ обстрілювали  Шосткинський район.

Після 13.00.  Зафіксовано 4 приходи зі ствольної артилерії по території Есманської громади.

Близько 18:00. Військові ЗС РФ обстріляли з мінометів територію Середино-Будської територіальної громади, 10 приходів (https://t.me/Zhyvytskyy/3445, https://t.me/DPSUkr/5395).

До опівночі. Тривав мінометний вогонь по території Миколаївської селищної громади. Всього 35 прильотів (https://t.me/Zhyvytskyy/3449). Втрат та руйнувань нема.

 

Підсумок дня*:

Розмінування деокупованної території: на території Сумщини піротехніки Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни) виявили 14 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/dsns_sumy/3897).

 

28 липня 2022 року

Після 00.00. Розпочався мінометний обстріл військовими ЗС РФ одного із сел Есманської громади, 6 прильотів.

О 06:00.  Військові ЗС РФ обстріляли Хотінську громаду з міномету. 5 прильотів.

08:30. Зафіксовано мінометний обстріл Краснопільської громади. 15 прильотів.

В усіх випадках – без жертв та руйнувань (https://t.me/Zhyvytskyy/3449).

 

Протягом дня. Обстріли по Краснопільській, Шалигинській та Буринській громадах з мінометів, гранатометів та САУ. Без пошкоджень та руйнувань (https://t.me/Zhyvytskyy/3472)

Підсумок дня*:

Розмінування деокупованної території: на території Сумської області піротехніками міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни) було виявлено 7 вибухонебезпечних предметів та ще 8 – знищено на спеціальному підривному майданчику (https://t.me/dsns_sumy/3918).

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення:
 • об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі)
 • медичних об’єктів (автівки, будівлі)
 • культурних, навчальних об’єктів
 • об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: