Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 15 березня 2022 року

Зранку військові ЗС РФ незважаючи на оголошений режим тиші обстріляли з артилерії  населений пункт Токарі Сумського району. У результаті обстрілу пошкоджено та знищено будинки мирних жителів, а також пошкоджено лінію електропередач (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5246185255413769&id=948846185147719) .

За інформацією Краснопільської селищної ради, с. Грабовське вже понад тиждень повністю знеструмлене – зруйнована підстанція та немає можливості її відновлення. В селі Рясне було декілька спроб відновити електропостачання, але станом на 14 березня зробити це не вдалося. Також в селах Грабовське, Рясне, Мезенівка, Порозок, Славгород та деяких інших відсутній зв’язок та інтернет. Ситуація ускладнюється також через постійний рух колон ворожої техніки через ці населені пункти. В самому Краснопіллі через зруйновану “40ву” електропідстанцію постійні перебої зі світлом. Працюють аварійні бригади “Обленерго”. Але попри зусилля аварійників потужностей електрики не вистачає (https://suspilne.media/215802-vijskove-vtorgnenna-rosii-v-ukrainu-so-vidbuvaetsa-na-sumsini-tizden-tretij-onlajn/).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 3

 

Евакуація мирного населення

Вдень працювали погоджені “зелені коридори” для евакуації із міст: Суми, Конотоп, Шостка, Тростянець, Лебедин для мешканців, які вирішили покинути місця активних бойових дій (https://suspilne.media/217613-na-sumsini-15-berezna-pracuut-zeleni-koridori/)

По гуманитарному коридору із Сумської області виїхали:

1175 авто — 4757 громадян,

106 автобусів — 3818 громадян, з них:

м. Суми — 955 авто 3820 громадян, 82 автобуси 3130 громадян

м. Тростянець — 21 авто 80 громадян, 2 автобуси 60 громадян

м. Лебедин — 3 авто 13 громадян, 4 автобуси 100 громадян

м. Конотоп — 133 авто 599 громадян, 15 автобусів 485 громадян

м. Шостка — 32 авто 123 громадянина, 3 автобуси 43 громадяни

(https://t.me/Zhyvytskyy/1168).

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: