Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 8-9 березня 2022 року

8 березня

В Миколаївській області на трасі «Н-14», в 25 кілометрах від в’їзду в мікрорайон «Тернівка» м. Миколаєва, військові РФ розстріляли мікроавтобус, в якому їхали на зміну виховательки дитячого будинку сімейного типу. Після обстрілу, мікроавтобус, який був маркований знаками «червоного хреста», загорівся. У результаті обстрілу, за попередньою інформацією, троє жінок-виховательок загинули на місці, двоє людей отримали поранення (https://nikcenter.org/newsItem/66567, https://t.me/mykolaivskaoblrada/164, https://t.me/novostiniko/9778).

 

Підсумок дня*:

Вбито цивільних – 3

Поранених цивільних – 2

 

9 березня 

09:00. Військові РФ з мінометів обстріляли під м. Миколаєвом очисні споруди каналізації міста. Від обстрілів з міномета пошкоджена електрична система, частково виведена з ладу система механічної очистки стічних вод, зруйновані резервні пісковловлювачі. Також пошкоджені бетонні плити аеротенків коридорного типу і система аерації аеротенк, де відбувається біологічна очистка стічної води.  (https://suspilne.media/215532-ocisni-sporudi-mikolaeva-obstrilali-z-minometiv-ta-zavdali-skodi-obladnannu/).

 Поблизу м. Нова Одеса Миколаївської області, по трасі Н-24 Ульяновка-Миколаїв у сторону Миколаєва, військові РФ здійснюють вогонь по цивільних автомобілях. Відомо про чотирьох постраждалих від таких обстрілів (https://suspilne.media/215698-na-mikolaivsini-poblizu-novoi-odesi-rosijski-okupanti-strilaut-u-civilnih-miskij-golova/)

Під час обстрілів м. Миколаєва російськими військами, один зі снарядів потрапив на територію дитячого садка в мікрорайоні «Соляні». Снаряд не розірвався. (https://t.me/suspilnemykolaiv/5042)

Під час обстрілів м. Миколаєва російськими військами з систем РСЗВ, декілька снарядів потрапили до геріатричного пансіонату. Обійшлось без людських жертв, персонал встиг перевести людей до укриття. Будівля пансіоната суттєво постраждала (http://www.niknews.mk.ua/2022/03/09/vojska-rf-obstreljali-dom-prestarelyh-v-nikolaeve/)

Увечері. Внаслідок сильного артилерійського обстрілу мікрорайона «Тернівка» в м. Миколаєві, сильно постраждали будинки на одній з вулиць та району виїзду на окружну дорогу.   (https://novosti-n.org/news/Vecherom-mykrorajon-Ternovka-v-Nykolaeve-podvergsya-sylnomu-obstrelu-236719)

 

Підсумок дня*:

Поранених цивільних – 4

Пошкоджено будинків – 130

 

Близько 130 будинків постраждали внаслідок обстрілу м. Миколаєва 09 березня. Частково без електроенергії Балабанівка, також без електроенергії Галицинівка (https://suspilne.media/215750-rosijski-vijska-obstriluut-mikolaiv-z-napramku-kropivnickogo-miskij-golova/).

9 березня дві піротехнічні групи вивезли з житлових секторів 14 боєприпасів. Серед них: три фугасні авіабомби (ФАБ-250), касетні бойові елементи, артснаряди, мінометні міни. Загалом рятувальники відпрацювали 33 адреси, за якими жителі Миколаєва надали інформацію про виявлення вибухонебезпечних предметів. Працювали у житлових секторах в Інгульському районі, мікрорайонах Тернівка та Соляні (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/266585342316964?__cft__%5B0%5D=AZXOC4je1zbpuMDzfA3MsRMGHh6Qjufa-1RhgAX0h1W1TiEakZQwMQcbGJCsvbiVJWdb1aKygWCE-TMgJazsDnwlYLaJjYLo1qUx0sirk7sbRlhYPlvyBwvu-lxZS3fe0P_unGL98lmCmJXpT3Xim8G2&__tn__=%2CO%2CP-R)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Узагальнення подій, які відбулися в Одеській області протягом 7-ми місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 вересня 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», у...

04 Жовтня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: