Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 20 квітня 2022 року

В ніч на 20 квітня. Внаслідок обстрілу з РСЗВ «Смерч», у Заводському районі м. Миколаєва загорілась покрівля приватної стоматології. Рятувальники ліквідували пожежу площею 50 кв.м (https://t.me/novostiniko/15139, https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/292725179702980, http://www.niknews.mk.ua/2022/04/20/nikolaevskij-jaht-klub-postradal-v-rezultate-obstrela-orkov-v-noch-na-20-aprelja/)

Протягом доби. Двічі за добу обстрілу з РСЗВ «Смерч» піддався Миколаївський яхт-клуб у Заводському районі м. Миколаєва (http://www.niknews.mk.ua/2022/04/20/nikolaevskij-jaht-klub-postradal-v-rezultate-obstrela-orkov-v-noch-na-20-aprelja/, https://t.me/novostiniko/15245)

Протягом доби. Двічі на добу обстрілу з РСЗВ «Смерч» піддалася територія церкви в районі Миколаївського яхт-клубу у Заводському районі м. Миколаєва (http://www.niknews.mk.ua/2022/04/20/nikolaevskij-jaht-klub-postradal-v-rezultate-obstrela-orkov-v-noch-na-20-aprelja/, https://t.me/novostiniko/15245)

Увечері. Внаслідок обстрілу з РСЗВ із застосування касетних боєприпасів, постраждали житлові будинки, приміщення магазинів, аптек, банків, ресторанів та інших підприємств у центральній частині м. Миколаєва. Також постраждали припарковані автомобілі. Загинула 1 людина, 2 людей поранено, одна з них 11-річна дівчинка (https://nikcenter.org/newsItem/68035)

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Поранених цивільних – 2

Пошкоджених будинків – 20 (щонайменше)

Піротехніки ДСНС відпрацювали 37 заявок, вилучено 3 вибухонебезпечних предметів (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/293313229644175)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


*Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

​​​​​​​Узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 120 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 23 червня 2022 року)

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених...

29 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: