Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 24-26 липня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 24-26 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

24 липня 2022 року

Протягом доби.  Поліцією зареєстровано 1 факт незаконного заволодіння транспортним засобом (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02PtDfzYvF25vqAWmwnamDotwnwD73BH5s8mJF1mZek6PNHcXNeQcD5U9EtpQKiK4Dl).

 

25 липня 2022 року

Протягом доби. Поліцейські зареєстрували 20 повідомлень громадян про руйнування або пошкодження, внаслідок обстрілів окупаційними військами рф, 23 квартир мирних мешканців у м. Сєвєродонецьк, Попасна, Лисичанськ та Гірське, а також у смт Новотошківка та Нижнє (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0RGi2b94JfJVeaYta7RWd3rUtbEuk1W7GJbwkYJsF2zGJa2V3eArL21ehjxGdDnJMl).

Протягом доби. До поліції надійшло 13 повідомлень щодо незаконного заволодіння транспортними засобами громадян (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0RGi2b94JfJVeaYta7RWd3rUtbEuk1W7GJbwkYJsF2zGJa2V3eArL21ehjxGdDnJMl).

Протягом доби. До поліції надійшло 3 повідомлення про вчинення мародерства (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0RGi2b94JfJVeaYta7RWd3rUtbEuk1W7GJbwkYJsF2zGJa2V3eArL21ehjxGdDnJMl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 23

 

26 липня 2022 року

Протягом доби. До поліції надійшло 4 звернення стосовно захоплення державних будівель (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02bhQP9KmMTCasfSegQhBEFqkrEDhhudADCkyFyydASw1usxrhVu3D7qXTf7RJ1bs8l).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 15 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02bhQP9KmMTCasfSegQhBEFqkrEDhhudADCkyFyydASw1usxrhVu3D7qXTf7RJ1bs8l).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 2 факти мародерства (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02bhQP9KmMTCasfSegQhBEFqkrEDhhudADCkyFyydASw1usxrhVu3D7qXTf7RJ1bs8l).

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення:
 • об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі)
 • медичних об’єктів (автівки, будівлі)
 • культурних, навчальних об’єктів
 • об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: