Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 23-24 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 23-24 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

23 травня 2022 року

Вранці. На межі Луганської та Донецької областей росіяни, намагаючись просунутися і захопити цей автошлях, влучили у магістральний газопровід діаметром 1 200 мм. Тиск у трубі одразу впав із 15 до 5 атм, що ставить під питання подальше газопостачання регіону (https://t.me/luhanskaVTSA/2844).

Вдень. У старому районі м. Сєвєродонецьк поліцейські виявили поранену 58-річну жінку. На місці їй надали домедичну допомогу та викликали медиків. На шляху до лікарні автомобіль потрапив під обстріл. Жінка померла в лікарні (https://t.me/luhanskaVTSA/2853; https://t.me/luhanskaVTSA/2861; https://bit.ly/3aCRepz).

Вдень. У старому районі м. Сєвєродонецьк після ворожого обстрілу поліцейські знайшли тіла двох чоловіків та жінки без ознак життя (https://t.me/luhanskaVTSA/2861?single; https://bit.ly/3NDtkc4).

Протягом доби. Внаслідок ворожого обстрілу у Сєвєродонецьку пошкоджено 6 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2861?single; https://bit.ly/3NDtkc4).

Протягом доби. Внаслідок ворожого обстрілу у Лисичанську пошкоджено 6 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2861?single; https://bit.ly/3NDtkc4).

Протягом доби. Внаслідок ворожого обстрілу у Золотому зруйновано 4 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2861?single; https://bit.ly/3NDtkc4).

Протягом доби. Внаслідок ворожого обстрілу у Новодружеську зруйновано 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2861?single; https://bit.ly/3NDtkc4).

Протягом доби. До поліції надійшло 4 повідомлення щодо незаконного заволодіння автотраснпортом, 7 повідомлень щодо фактів скоєння мародерств та 14 повідомлень щодо зникнення безвісти громадян (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02KratoU1MurnjYCoVth16qtDpHZfFAaey3uZcbhBBfR5nxvx3cHq2BnrrB5gRCKTil).

Ввечері. Співробітники ДСНС запобігли розповсюдження загорання, яке сталося внаслідок обстрілу, на закритому складі з вугіллям в одній із шахт Лисичанська. Для попередження катастрофи знадобилося 8 тонн води (https://t.me/luhanskaVTSA/2884; ).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 4

Пошкоджених будинків – 40 (https://bit.ly/3x8Hk6J)

 

24 травня 2022 року

Вранці. Росіяни відкрили вогонь по території об’єднання «Азот», де облаштовані декілька бомбосховищ. Як наслідок, загинули чотири людини, ще трьох госпіталізовано

(https://t.me/luhanskaVTSA/2887; https://www.facebook.com/lug.gp.gov.ua/posts/pfbid02zxYwWGb3N2BbJcZAFzE8Gr4v5jV3utniczff1FjYwtNv5jr6NNKp6oTfEPRwR3Hwl)

Вранці. Внаслідок ворожого обстрілу одного жителя м. Сєвєродонецьк було тяжко поранено в центральній частині міста. Його швидко доставили до гуманітарного штабу і почали надавати допомогу, але поранення виявилось несумісним із життям (https://t.me/luhanskaVTSA/2887).

Вдень. Внаслідок обстрілу поблизу одного із навчальних закладів м. Сєвєродонецьк поранено жінку, їй довелося ампутувати ногу (https://t.me/luhanskaVTSA/2893).

Вдень. Внаслідок обстрілу у старому районі м. Сєвєродонецьк виявлено одного загиблого та чотирьох поранених (https://t.me/luhanskaVTSA/2893).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані два будинки в Сєвєродонецьку (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані чотири будинки в Новодружеську (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані чотири будинки в Врубівці (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані чотири будинки в Комишувасі (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані три будинки у Золотому (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані три будинки у Тошківці (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані два будинків Катеринівці (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновані два будинки в Нирковому (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновано один будинок в Гірському (https://t.me/luhanskaVTSA/2898).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 6

Поранених цивільних – 8

Пошкоджених будинків – 39 (https://bit.ly/3zlQYWC)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

​​​​​​​Узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 120 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 23 червня 2022 року)

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених...

29 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: