Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 21-22 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 21-22 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

21 травня 2022 року

Вдень. Внаслідок ворожого обстрілу було зруйновано Павлоградський міст між Сєвєродонецьком та Лисичанськом (https://t.me/luhanskaVTSA/2784; https://t.me/luhanskaVTSA/2786; https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://t.me/luhanskaVTSA/2799; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Сєвєродонецьку за добу пошкоджено сім будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Лисичанську пошкоджено п’ять будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Тошківці пошкоджено 5 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Нирковому пошкоджено 5 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок авіаційного удару у Врубівці пошкоджено 4 будинки

(https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Гірському пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Золотому пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Привіллі пошкоджено 2 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

 

Підсумок дня*:             

Пошкоджених будинків – щонайменше 39

 

22 травня 2022 року

Ввечері. Загинула жителька Лисичанська, у квартиру якої влучив російський снаряд. Обстріл цього житлового кварталу був дуже щільним – пошкоджено одразу чотири будинки. Загалом в місті зафіксовані руйнування в 13 будинках (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів м. Новодружеськ ворогом зруйновано 28 будинків

(https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Гірському пошкоджено 2 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Золотому пошкоджено 13 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Нирковому пошкоджено 4 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Миколаївці пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Катеринівці пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. У Сєвєродонецьку росіянами пошкоджено п’ять багатоповерхівок та торговельні площі ринку (https://t.me/luhanskaVTSA/2827).

Протягом доби. У Сєвєродонецьку внаслідок обстрілу поранення отримав літній чоловік, якого поліцейські своєчасно доставили до лікарні (https://t.me/luhanskaVTSA/2827).

Протягом доби. Окупанти поцілили в будівлю ГУНП, яка розташована в м.Сєвєродонецьк (https://www.facebook.com/lug.gp.gov.ua/posts/pfbid0eYH5qm99ZEAiaGdLvbkndDNXtUX1tejQfZjojZux6L1qHTH7YtSt8FNajXNcMcvZl).

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Поранених цивільних – 1

Пошкоджених будинків – понад 76 (https://bit.ly/3axlWRd)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

​​​​​​​Узагальнення подій, які були задокументовані Харківською правозахисною групою у Харкові та Харківській області протягом перших 120 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого – 23 червня 2022 року)

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених...

29 Червня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: