Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 14-15 червня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 14-15 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

14 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Нирковому зруйновано 6 будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Миколаївці зруйновано 4 будинки (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Вікторівці зруйновано 3 будинки (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Гірському зруйновано 14 будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid032NHFvKeduVjpHsnZ24X1Ek8UE6nW6xzxrpo71feRwWko2eohbQikRjPmpRsGqvkl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. З авіації окупанти вдарили по Білій Горі, Устинівці та Метьолкіному (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку вкотре пошкоджено хімзавод «Азот» (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку зруйновано будинки в старому районі (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську сталися чисельні займання приватних житлових будинків та гаражів (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 7 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, 2 факти захоплення адмінбудівель та 3 факти незаконного позбавлення волі або викрадення людини (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid032NHFvKeduVjpHsnZ24X1Ek8UE6nW6xzxrpo71feRwWko2eohbQikRjPmpRsGqvkl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 40

 

15 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілів сталися значні руйнації в Сєвєродонецьку, Лисичанську, Вікторівці, Новоіванівці, Вовчоярівці, Нирковому та Гірському (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid03LAjDihp8CjUBFUt92V5QhbQ4qG7qw9cuVe7HjqoxZedAzzPdMD4Te7TiNd2TJoBl); (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0MEsB5HzHqx78TNM6AuFeSBnkbPVxnJvLpDMnLDm73qFdvepjt6yocJy6vmyfD4PKl).

 Протягом доби. Поліцією зареєстровано 1 факт зникнення особи безвісти, 6 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0MEsB5HzHqx78TNM6AuFeSBnkbPVxnJvLpDMnLDm73qFdvepjt6yocJy6vmyfD4PKl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів у Гірському пошкоджено 12 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/3479).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 12

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення об’єктів (авто, будівлі):
 • цивільної інфраструктури
 • медичної інфраструктури
 • культурних, навчальних об’єктів
 • інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: