Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 травня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Наслідки обстрілу села Калинове на Золочивщині, 8 травня, фото: Віктор Коваленко

Зранку було повідомлено, що в автомобілі у деокупованому Старому Салтові було знайдено останки тринадцятирічної Софії Рацької (https://t.me/hueviykharkov/58834). Цього ж дня було повідомлено про руйнування школи у с. Циркуни. Точна дата руйнування школи невідома, оскільки заклад було знищено під час окупації населеного пункту (https://t.me/hueviykharkov/58898). Руйнувань також зазнала селищна рада с. Циркуни – будівлю було значно пошкоджено, однак відновленню вона підлягає (https://t.me/kharkiv_1654/36605).

Вдень обстрілу піддалася Золочівська громада. Внаслідок обстрілу загинуло двоє людей у с. Калинове (https://2day.kh.ua/ua/kharkow/pid-obstrilom-zahynuly-dvoye-meshkantsiv-kharkivskoyi-oblasti). Так, було встановлено, що у будинок, де знаходилися двоє чоловіків, потрапив снаряд. Від прямого попадання почалася пожежа, внаслідок якого всю споруду було знищено, а чоловіки отримали поранення, що були несумісні з життям https://t.me/typical_alekseevkakh/7077). Цього ж дня у с. Лозова загинула 41-річна жінка, внаслідок артилерійського обстрілу https://khar.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=313248).

Внаслідок обстрілу також було поранено трьох людей, одна людина загинула у м. Богодухів (https://www.pravda.com.ua/news/2022/05/8/7344917/). Було також зруйновано будинок (https://t.me/kharkiv_1654/36605).

Цього ж дня, ближче до вечора, одна людина загинула та двоє було поранено внаслідок обстрілу Харківського району Харківської області (https://t.me/typical_alekseevkakh/7076 ). Російські окупаційні війська завдали по Харкову 1 артилерійський удар. Постраждав район Сокільників.

Протягом дня, внаслідок обстрілу окупантами Харківського району (с. Руські Тишки, с. Михайлівка, Рай-Оленівка) 4 осіб отримали поранення (https://t.me/hueviykharkov/59031 ).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбито щонайменше п’ять осіб.

Поранено щонайменше дев’ять осіб.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Зафіксовані епізоди міжнародних злочинів у Миколаївській області протягом 9-ти місяців повномасштабної російсько-української війни: 24 лютого – 24 листопада 2022 року

У цій публікації подається узагальнення інформації, зібраної Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно...

02 Грудня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: