Публікація

Карпачова звернулася до Президента з вимогою ухвалення закону, який вже давно було ухвалено

Грошова допомога – тема, яка була, є і буде  актуальною, оскільки зачіпає інтереси великої кількості активного населення України. Саме через це різні політичні сили час від часу проголошують про свої «досягнення» у цій сфері.

 

Так само ця тема виявилась небайдужою і для Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Н.Карпачової. І, загалом, можна було б вітати такий інтерес цієї інституції, якби не зміст пропозицій про які йдеться у зверненні омбудсмена  до Президента України, що були опубліковані минулому тижня.

 

У ньому йдеться зокрема про необхідність ухвалення закону про державну допомогу сім’ям з дітьми. Водночас пані Н.Карпачова не могла не знати про те, що Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» вже давно існує, і ним передбачено всі ті види допомоги про які йдеться у її зверненні(!!!)

 

Так цим законом визначається допомога по вагітності і пологам, допомога при народженні, допомога по догляду за дітьми до досягнення ними 3-річного віку, а також допомога одиноким матерям.

 

Щодо розміру цих різних видів допомоги, то вони так само встановлені цим вже прийнятим законом і для впровадження ініціативи Уповноваженого ВР з прав людини щодо підвищення розмірів допомог на дітей необхідно наполягати саме на внесені змін до положень вищезазначеного закону, що є набагато ефективнішим і швидшим способом допомогти тим людям, які отримують допомогу на дітей.

 

Потрібно зазначити, що цю ініціативу новою вважати вкрай важко, оскільки ще у 2007 році в Законі України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачалась зокрема виплата допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними 3-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму і навіть ще до сьогодні деякі матері через суд добиваються виплати цієї допомоги у цьому розмірі.

 

Все це підтверджує сумніви у розумінні Уповноваженим ВР з прав людини суті проблеми призначення і виплат  різних видів державної допомоги на дітей і шляхів її вирішення.

 

В матеріалі використано фото з сайту: http://obozrevatel.com/

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: