Публікація

Фінальний день Міжнародної конференції з пост-конфліктного правосуддя

Сьогодні завершилась Міжнародна конференція «Пост-конфліктне правосуддя в Україні»

Протягом двох днів експерти з різних країн обговорювали використання механізмів пост-конфліктного правосуддя для «гібридних» збройних конфліктів, комісії зі встановлення істини, процес пост-конфліктного примирення, втілення стандартів міжнародного права в галузі прав людини і міжнародного гуманітарного права під час і після збройного конфлікту та інші актуальні для України питання.

DSC_9500

Ключовою подією дня став виступ Олбі Закса, колишнього судді конституційного суду Південної Африки та борця з апартеїдом. Пан Закс росповів про досвід транзитивного правосуддя в Південній Африці та Кенії. Модератором зустрічі з ним була суддя Європейського суду з прав людини Ганна Юдківська.

DSC_9543
Колишній суддя конституційного суду Південної Африки Олбі Закс

У рамках програми конференції відбулась пленарна сесія “Позитивні зобов’язання держави за міжнародним кримінальним правом”.

DSC_9528
Марко Мілановіч, модератор пленарної сесії

Майстер-класи Конференції стосувались питань відповідальності за порушення міжнародного гуманітарної права, а також ЄСПЛ та інших міжнародних інституцій прав людини.

DSC_9591

DSC_9566
Обговорення присвячене тотальній безкарності в зоні АТО

DSC_9521

DSC_9472

Для Української Гельсінської спілки з прав людини велика честь співпрацювати з міжнародними фахівцями такого рівня. Ми сподіваємось, що інтелектуальний доробок цієї конференції закладе основу до створення рецептів пост-конфліктного правосуддя в Україні, яке, ми віримо, чекає на нас дуже скоро. Ми дуже вдячні наших колегам-співорганізаторам, Європейському товариству міжнародного права та Українській асоціації міжнародного права, а також усім шановним гостям заходу, і, звичайно, Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), за чиєї підтримки ця конференція стала можливою.

DSC_9660
Микола Гнатовський, Аркадій Бущенко, Ганна Юдківська, Іван Ліщина, Марко Міланович
DSC_9682
Організаційний комітет Української Гельсінської спілки з прав людини

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: