
Арахамія, Верещук, ZIK та інші отримали антипремію за сексизм у 2020 році
У Києві вручили другу антипремію «Це яйце» за сексизм. Цього року номінантами та номінантками стали...
08 Грудня 2020
15.12.2016
Документальна картина «Живі» заснована на свідченнях українців, які вижили під час Голодомору в 1932-1933 роках. Спогади людей, які пережили Голодомор, переплітаються у фільмі зі щоденниковими записами, що робив британський журналіст Гарет Джонс під час поїздки в Україну в березні 33-го.
«Кажуть, народні депутати розглянуть проект рішення про Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду проти українського народу. У мене вдома, під столом, уже котрий рік стоять кілька ящиків із дисками свідчень людей, які залишилися в живих і розповіли нам, знімальній групі фільму «Живі», про те, що вони пережили. Адже у фільмі використана лише десята частина розповідей, а решта – безцінні тексти, свідчення, які залишаються поки що лише в пам’яті нашої знімальної групи», – розповідає Сергій Буковський.
«Можна приймати тисячі рішень, закликати з трибун до добрих справ і водночас пальцем не ворухнути, аби зробити щось конкретне. Зайдіть у приміщення нашого Державного архіву імені Пшеничного: апаратура часів братів Люм’єр, холод, злидні…
Там зберігаються безцінні плівки, фотографії, документи… У держави немає грошей? Думаю, якби кожен із 450 парламентаріїв, які сидять у теплі й обідають у копійчаному спецбуфеті, віддав свою преміальну 13-ту зарплату на обладнання державного (не приватного) архіву, ми б стали багатшими. Це той випадок, коли пам’ять – матеріальна», – додає режисер.
Фільм «Живі» був представлений у офіційних програмах більш, ніж 10 міжнародних кінофестивалів і показаний на спеціальних заходах у 15 країнах світу. Серед них – покази в Гарвардському, Стенфордському, Колумбійському університетах, Університеті Південної Каліфорнії, Паризькому Університеті політичних наук. Стрічка відзначена нагородами на кінофорумах у Женеві, Єревані та Батумі. Прем’єра в Україні відбулася 2008 року.
Фільм доступний за посиланням – theliving.docuspace.org.
З будь-яких питань звертайтеся до прес-служби Docudays UA – press@docudays.org.ua.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
У Києві вручили другу антипремію «Це яйце» за сексизм. Цього року номінантами та номінантками стали...
08 Грудня 2020
Із 25 листопада по 10 грудня 2020 року триває щорічна міжнародна кампанія «16 днів проти...
24 Листопада 2020
Україна вчергове опинилась в конституційній кризі, загостреній ухваленим 27 жовтня рішенням Конституційного Суду України...
04 Листопада 2020
До Вашої уваги Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової...
16 Жовтня 2020