Публікація

Фільм Сергія Буковського про Голодомор в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР

Згадувати про події Голодомору важливо не лише в День пам’яті. Сьогодні ми запрошуємо переглянути фільм «Живі» відомого українського документаліста Сергія Буковського. Ним ми завершуємо сезон прем’єр в онлайн-кінотеатрі. Від 15 грудня фільм доступний для вільного перегляду на DOCU/ПРОСТОРІ.

Документальна картина «Живі» заснована на свідченнях українців, які вижили під час Голодомору в 1932-1933 роках. Спогади людей, які пережили Голодомор, переплітаються у фільмі зі щоденниковими записами, що робив британський журналіст Гарет Джонс під час поїздки в Україну в березні 33-го.

zhyvi-3

«Кажуть, народні депутати розглянуть проект рішення про Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду проти українського народу. У мене вдома, під столом, уже котрий рік стоять кілька ящиків із дисками свідчень людей, які залишилися в живих і розповіли нам, знімальній групі фільму «Живі», про те, що вони пережили. Адже у фільмі використана лише десята частина розповідей, а решта – безцінні тексти, свідчення, які залишаються поки що лише в пам’яті нашої знімальної групи», – розповідає Сергій Буковський.

zhyvi-2

«Можна приймати тисячі рішень, закликати з трибун до добрих справ і водночас пальцем не ворухнути, аби зробити щось конкретне. Зайдіть у приміщення нашого Державного архіву імені Пшеничного: апаратура часів братів Люм’єр, холод, злидні…

Там зберігаються безцінні плівки, фотографії, документи… У держави немає грошей? Думаю, якби кожен із 450 парламентаріїв, які сидять у теплі й обідають у копійчаному спецбуфеті, віддав свою преміальну 13-ту зарплату на обладнання державного (не приватного) архіву, ми б стали багатшими. Це той випадок, коли пам’ять – матеріальна», – додає режисер.

Фільм «Живі» був представлений у офіційних програмах  більш, ніж 10 міжнародних кінофестивалів і показаний на спеціальних заходах у 15 країнах світу. Серед них – покази в Гарвардському, Стенфордському, Колумбійському університетах, Університеті Південної Каліфорнії, Паризькому Університеті політичних наук. Стрічка відзначена нагородами на кінофорумах у Женеві, Єревані та Батумі. Прем’єра в Україні відбулася 2008 року.

serhiy-bukovskyy-rezhyser-zhyvi

Фільм доступний за посиланням – theliving.docuspace.org.

 З будь-яких питань звертайтеся до прес-служби Docudays UA – press@docudays.org.ua.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Юристка і дослідниця Катерина Шуневич: “Важливо, аби законодавчі норми із забезпечення рівності ефективно застосовувалися”

До Вашої уваги Інтерв’ю з авторської серії гендерної експертки Тамари Марценюк «Правозахисниці, які змінюють Україну». Учасницею чергової...

16 Жовтня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: